Húszan haltak meg a viharokban
A későn jött riasztás miatt már nem tudták hazaküldeni a diákokat, ezért a tanárok az érkező vihar elől mindenkit a nagy előadóterembe gyűjtöttek össze. A gyors, határozott és szakszerű cselekvésnek köszönhető, hogy "csak" nyolc tanuló vesztette életét a romok alatt. Az épület gyakorlatilag teljesen elpusztult, a parkolóban lévő autókat a szél egymásra dobálta, a fák kidőltek, az iskola futballstadionja a földdel lett egyenlő. A 23 ezer lakosú városban több száz családi ház is összedőlt. A hatóságok kijárási tilalmat vezettek be, az állam kormányzója 140 nemzeti gárdistát küldött a rend fenntartására, illetve a sérültek ellátását segítendő. Alabamában összesen tíz ember vesztette életét a tornádók miatt.
A csütörtöki viharok Minnesotától egészen a Mexikói- öböl partvidékéig pusztítottak. Északon hóförgetegek, délen forgószelek dúltak. A Georgia államban lévő Americusban egy tornádó megrongálta a kórházat és lerombolta a Vöröskereszt segélyközpontját. A 17 ezres városban 400 családi ház szenvedett károkat. Georgiában kilencen haltak meg, a huszadik áldozat egy hétéves kislány, aki Missouriban szülei felborult mobil házában vesztette életét. A szövetségi katasztrófa-elhárító szolgálat 14 mentőcsoportot küldött a térségbe.
A tornádók meglehetősen gyakoriak az Egyesült Államok középső térségében. Itt a sarki levegő a nagy síkságokon keresztül akadálytalanul jut le délre, ahol meleg áramlatokba ütközik. A forgószelek több száz méter magas tölcsért hoznak létre, s ha ezeknek az alja leér a felszínre, óriási pusztítást okozhatnak. Idén februárban már volt egy tornádósorozat, amelynek egyik tagja Florida közepén 50 kilométer hosszú sávot vágott, és huszonegy ember halálát okozta.