Költözik a Nemzeti Lovarda
A tervek szerint az istállókból, irodákból és a kicsiny gyakorlópályából álló ingatlan átadását miniszteri biztos irányítja majd. A Kerepesi úti lovarda eladásáról az egyetemnek a pénzügyi, az oktatási tárcával és a Miniszterelnöki Hivatallal is egyeztetnie kell. A befolyó pénz egy részéből biztosítanák a lovarda munkájának folytatását Üllőn. Az azonnali létszámleépítést kezdeményező FVM és az egyetem arról is tárgyal, hogy a Nemzeti Lovarda tartozásait az ingóságok és a saját tulajdonú lovak eladásából lehetne fedezni.
A Tattersall immáron biztosra vehető "kimúlásával" eltűnnek a lovak az egykori "lóvásártér" környékéről. Szakmabeli vélekedések szerint erre évek óta számítani lehetett. A nagy hagyományokkal rendelkező, de veszteséges Nemzeti Lovarda sorsa akkor pecsételődött meg, amikor a régi ügetőpálya, a "Lovi" területét 1998 szeptemberében értékesítették (a félmilliárdos szerződést a Horn-kormány alatt készítették elő, Orbán Viktorék idején ütötték rá a pecsétet). A vevő, a francia Bouygues-csoport vállalta, hogy a vételár egy részét úgy tudja le, hogy átalakítja a Kincsem Parkot ügetőversenyek rendezésére. Miután ez megtörtént, 21 millió euróért továbbadta a Kerepesi úti ingatlant az izraeli Plaza Centers-nek. A régi Lovi helyén épül Közép-Európa legnagyobb bevásárló- és szórakoztatóipari kombinátja.
A Nemzeti Lovarda "maradék" területének értékét 6-7 milliárd forintra becsülik. De az üzletembereket és a befektetőket bizonyára nem hatja meg, hogy itt, a hajdani Városi Omnibusz Telep területén rendezték Magyarországon az első lóárverést 1878. május 5-én.