Az ünnep ne Orbán Viktor ultimátumának fenyegetettségében teljen
"Orbán Viktor szerda esti, InfoRádiónak adott interjújában saját szavaival ismerte be: célja a reformkormányzás zátonyra futtatása. Ezzel a Fidesz elnöke ősz után újabb ultimátumot adott. (...) Arra kérem a magyar embereket, ne Orbán ultimátumának a fenyegetettségében készüljenek nemzeti ünnepünkre" - mondta sajtótájékoztatóján az SZDSZ elnökjelöltje.
Az SZDSZ-es politikus elmondta: Orbán Viktor kijelentése a politikai állóháborút erősíti, az összes felelős politikusnak Magyarország érdekeit kell szem előtt tartania saját hatalmi érdekei helyett. Hangsúlyozta, hogy sem az ultimátum, sem a kivonulás nem szolgálja Magyarország érdekeit, mert ha zátonyra fut a kormányzás, akkor az ország hajója indul süllyedésnek.
- Egy hasonló ultimátum már megfogalmazódott 2006 őszén, most egy újabbal kell szembenézni. A demokratáknak, legyenek azok jobb- vagy balodaliak, ki kell mondaniuk, hogy ez szembemegy a demokratikus elvekkel - jelentette ki.
"Március 15. a demokratikus ellenzéki hagyományt is szimbolizálja, arra kérem azokat, akik az utcán ünnepelnek, kulturált és civilizált keretek között tegyék azt. Arra kérek mindenkit, legyen liberális, konzervatív vagy szocialista; legyen a kormánypártok vagy az ellenzék híve: bátran, büszkén ünnepelje a magyar függetlenséget és szabadságot március 15-én" - mondta Fodor Gábor. Hozzátette, hogy 2002-ben a Fidesz "megpróbálta kisajátítani közös ünnepünket - sikertelenül. Nem hagyom és egyetlen demokrata sem hagyhatja, hogy kisajátítsák egyik legfontosabb nemzeti ünnepünket".
Beszélt továbbá arról, hogy véleménye szerint a Magyar Nemzeti Bank kijelölt elnökének, Simor Andrásnak a kinevezéséig ötpárti egyeztetés után alelnököt kellene kinevezni, hogy a Monetáris Tanács létszáma addig is teljes legyen. Az SZDSZ-elnökjelölt hangsúlyozta: olyan SZDSZ-t szeretne vezetni, amely vidéken erős párt, és figyel a helyiek véleményére, bevonja őket a döntésekbe, és felelős politikusként kezeli őket. Cselekvési programja fő üzenetének azt tartja, hogy a pártnak a fővárosban és vidéken egyaránt meg kell erősödnie, és nem választási pártként kell működnie, hanem olyan pártként, amelyben a két választás között is energiákkal teli, értelmes élet van.
(MTI)