Lipcse bemutatkozott Budapesten
Wolfgang Marzin, a Lipcsei Vásártársaság elnök-vezérigazgatója, Andreas Brzezinski, a Kézműves Kamara ügyvezető-helyettese, Uwe Sahlmann, a Kereskedelmi- és Iparkamara főügyvezető-helyettese, Jürgen Wummel, a Sachsen Wasser GmbH ügyvezetője, valamint Volker Stössel, a Leipzig Graduate School of Management (Kereskedelmi Főiskola) képviselője, előadása középpontjában olyan témák szerepeltek, mint a környezet és energia, a beszállítóipar, a műemlékvédelem, az üzleti kapcsolatok létesítése és a vállalattelepítés.
A pódiumvita keretében, melynek mottója “Leipzig goes international”, a külföldi vendégek a kétoldalú üzleti lehetőségekkel és a lipcsei régióban mutatkozó vonzó beruházási feltételekkel foglalkoztak. A magyar kiállítók és vásárlátogatók számára érdekes vásári projekteket mutattak be.
“Magyarország a Lipcsei Vásár fontos partnere” - hangoztatta Wolfgang Marzin elnök-vezérigazgató. “Ez nemcsak abban mutatkozik meg, hogy milyen számban vesznek részt magyar cégek a vásárainkon, hanem abban is, hogy milyen kiterjedt kötelezettségeket vállalunk mi a magyar Ökotech-Budapest környezetvédelmi vásáron. Az Ökotech-Budapest időközben az ágazat egyik legfontosabb rendezvényévé nőtte ki magát a közép- és kelet-európai államokban. Ezen túlmenően szeretnénk azonban még több vállalatot és látogatót megnyerni lipcsei rendezvényeinkre.”
Budapesti előadása során a vezérigazgató a környezetvédelem és energiatermelés lipcsei szakvásárait, a TerraTec-et és enertec-et; a restaurálás, műemlékgondozás és városfelújítás vezető európai vásárát, a denkmal-t, valamint a Z 2007 nemzetközi beszállítói szakvásárt emelte ki.
2007-ben a TerraTec lesz az egyetlen környezetvédelmi szakvásár Németországban, és mint a környezetvédelmi technika és szolgáltatások több iparágat felölelő vására, a piacvezetők és a középvállalati szektor találkozóhelye, a Nyugat- és Kelet-Európa közötti tapasztalatcsere és üzleti kapcsolatok platformja.
Az enertec-en, amely Európa legátfogóbb energiaipari szakvására, a magyar vállalatok és szakmai látogatók számára elsősorban a megújuló energiaforrások érdekesek. Ezek alkotják a súlypontot, kiemelt témakörként a bioenergia és a napenergia szerepeltek.
A Z 2007-en a járműipar, valamint a gép- és berendezésgyártást kiszolgáló ipari beszállítói kínálatot vonultatták fel a kiállítók. A közel félezer kiállító 25 százaléka külföldről érkezett. A Z 2007-et az INTEC gépipari szakvásár egészítette ki, melyen 450 kiállító mutatott be főként szerszám- és célgépeket. A két rendezvény Lipcse legnagyobb nemzetközi és a legtöbb kiállítót felvonultató szakvásár-duójává nőtte ki magát.
Az UNESCO védnöksége alatt álló denkmal az európai műemlékvédők, restaurátorok és kézművesek Mekkája: 2006-ban harminchat országból érkeztek látogatók. Olaszország és Franciaország partnerországként történt bemutatkozása után, a vásárigazgatóság most a budapesti Oktatási és Kulturális Minisztériummal folytat tárgyalásokat, hogy a jövő évi denkmal-ra Magyarországot nyerje meg partnerországnak.
A magyar vállalatok és szakmai szövetségek 2000 óta folyamatosan jelen vannak Lipcsében. A magyar Kulturális Örökségvédelmi Hivatal 2004-ben a vásár aranyérmét kapta a kulturális örökség megőrzése és további gondozása példaértékű koncepciójáért.
A találkozón elhangzott továbbá, hogy a lipcsei kézműves kamara ma is ápolja és fejleszti nagyhagyományú együttműködését Szolnok megye partnerszervezetével, igyekeznek közvetlen kapcsolatokat teremteni kisebb cégek, vállalatok között is, segítik a szakképzést, együttesen keresnek piaci lehetőségeket az új EU-tag Romániában. A kereskedelmi főiskola képviselője arra hívta fel a figyelmet, hogy - EU-tagként - magyar fiatalok is tanulhatnak náluk, meghatározott német bankoktól diákhitelt vehetnek fel, a jobbak ösztöndíjra is számíthatnak. Végül valamennyi előadó reményét fejezte ki, hogy a jelenleg még hiányzó közvetlen légi kapcsolat Lipcse és Magyarország között előbb-utóbb pozitívan megváltozik, a légitársaságok ráébrednek, hogy van érdeklődés ez iránt a reláció iránt is.