Kórháztörvény: Alkotmánybírósághoz fordul az MDF
"Számos jogsértést követett el maga a jogalkotó, az Országgyűlés: nem tartotta be a jogalkotási törvény vonatkozó előírásait, nem egyeztetett a szakmai szervezetekkel, és ráadásul olyan kevés időt adott a törvény elfogadása és hatályba lépése között, ami szinte lehetetlenné tette, hogy egy ilyen nagy rendszer átalakulásának feltételei biztosította legyenek" - hangsúlyozta Herényi Károly, az MDF frakcióvezetője.
Csáky András kiemelte: bíznak abban, hogy az Alkotmánybíróság nagyon rövid időn belül dönt a kérdésben, és hatályon kívül helyezi az egészségügyi ellátórendszer átalakításáról szóló törvényt.
Az MTI azon a felvetésére, hogy a kórháztörvény kapcsán már a Fidesz is bejelentette, a testülethez fordul, az MDF-es szakpolitikus elmondta: az Alkotmánybírósághoz kell mindenkinek fordulnia, aki úgy gondolja, hogy alkotmányellenes a törvény.
Az MDF 2006 decemberében a gyógyszergazdaságossági és a kamarai törvény miatt már Alkotmánybírósághoz fordult. A testület lajstromba vette a beadványokat, és kijelölte az üggyel foglalkozó bírót is - mondta az MTI-nek Csáky András.
A Fidesz december végén jelentette be, hogy Alkotmánybírósághoz fordul a kórháztörvény miatt.
Az Országgyűlés 2006. december 18-án fogadta el az egészségügyi ellátórendszer átalakításáról szóló törvényt, amelyet a köztársasági elnök december 22-én írt alá.
A jogszabály javaslatot tesz arra, hogy az egyes intézményeknél és a régióknál a felosztható aktív és krónikus ágyak száma mennyi legyen, és az ellátási kapacitásokra pályázni lehet majd a regionális egészségügyi tanácsoknál (ret).
A törvény négy szintet jelöl meg az ellátórendszerben: a kiemelt kórházak, a területi intézmények, a járóbeteg-központok és a háziorvosi praxisok.
(MTI)