Per születési rendellenesség miatt
Ábrahám László, a házaspár jogi képviselője szerint a kórház hibázott, mivel az ultrahangvizsgálatok során a nőgyógyász nem vette észre a magzat fejlődési rendellenességét, így a szülőknek nem volt lehetőségük arra, hogy eldöntsék, vállalják-e a súlyos fogyatékossággal születő gyermek felnevelését.
A szülőknek a Békés Megyei Bíróság első fokon tavaly szeptemberben négy-négymillió forint nem vagyoni és közel egymillió forint vagyoni kártérítést ítélt meg. Az ügyben harmadrendű felperesként megnevezett gyermek nevében követelt életjáradékot a bíróság elutasította. Ezt azzal indokolta: a gyerek saját jogán benyújtott kártérítési igénynek az elismerésével azt deklarálták volna, hogy a felperesnek fogyatékossága miatt joga lett volna saját életének kioltására.
Elekes Mária, a kórház jogi képviselője a Szegedi Ítélőtáblán tartott hétfői tárgyaláson úgy érvelt: az orosházi kórházban is alkalmazott, úgynevezett kétdimenziós ultrahangkészülék egyetlen esetben sem adhat teljes bizonyosságot a magzat egészségéről. Az ügyvéd a kereset elutasítását kérte, mondván: az anya terhessége 19-20. hetében járt először a kórházban, így számára is felróható az, hogy elmaradtak olyan vizsgálatok, amelyek esélyt adtak volna a fejlődési rendellenesség felismerésére.
A Szegedi Ítélőtábla jogerős döntését január 15-én hirdetik ki.