Nagy menet a gőzben
A Budapest Gyógyfürdői és és Hévizei Zrt. ezúttal a Gellértre költ a legtöbbet, nagyjából 1,7 milliárdot; ebből a pénzből a teljes női és férfi termál részleget rendbe teszi, beleértendő a teljes, műemléki igényű medence-rekosntrukciót, és a medencetér összes elemének - zuhanyzók, járófelület, hőlégkamrák, nedvesgőz-kamrák - felújítását. A cég emellett újjá varázsolja a pezsgőfürdő mozgatható üvegtetejét, pontosabban annak mechanikáját: elöregedett, és már nem üzembiztos. Az élet mindennek ellenére nem áll meg, a női és a férfi termált ugyanis egymás után újítják fel, a közönség - koedukáltan, fürdőruhában - valamelyik osztályt mindvégig, tehát március 10-ig bátran használhatja. A rekonstrukciót január 8-án a női részlegben kezdik.
Nem lesz pauza a Széchenyiben sem - ígéri a társaság osztályvezetője, Mogyorósi Ferenc, aki lapunknak elmondta: a ligeti fürdőben mindenekelőtt az uszoda alagsori öltözőit és vizesblokkját szabják át, ezzel párhuzamosan felújítások lesznek a nappali kórházban és átépítik a súlyfürdő medencéit és a volt női (most társas) termálrész medencéit is. A termálban már az év végére szeretnének végezni, mert hátra lesz még a társas gőzosztály rekonstrukciójának ugyancsak március 10-i határidejű folytatása, ami szintén nem kis falat. A folymatos működésről kisebb átszervezésekkel gondoskodnak majd. A Széchenyire nagyjából 1,2 milliárd forotot költ a BGYH, áfástul.
A Lukácsban a teljes gőz-osztály felújításra vár, a maga négy medencéjével, amelyek nemcsak szebbek lesznek, de higiénikusabbak is - anélkül, hogy gyógyvizük egy kicsit is vesztene erejéből. A BGYH emellett folytatja a patinás újlaki fürdő homlokzatának helyrepofozását, nekiáll a súlyfürdő modernizációjának, feljavítja a napali kórház egyes részeit és gondoskodik a teljes akadálymentességről; itt öszesen és bruttó úgy 600 milliót költ majd. Mogyorósi általunk is közhírré teszi: amíg a munkák tartanak, a gőzfürdő bezár, ás átementileg a súlyfürdő és a nappali kórház sem fogad, amúgy az összes gyógyszolgáltatás rendelkezésre áll majd, bár kicsit másképp, mint általában. Az élmény-úszómedencét a rekonstrukció idejére gyógyvízzel töltik fel.
A három fürdő korszerűsítésére szánt összeg nagyobbik részét állami pályázaton nyerte a Budapest Gyógyfürdői és és Hévizei Zrt., a kisebbiket, azaz az önrészt a fővárosi önkormányzattól kapta.