Elnökválasztási repülőrajt
A legutóbbi jelentkező John Edwards volt szenátor, aki a Katrina hurrikán által lerombolt New Orleansban jelentette be indulását. A kártérítési perekből meggazdagodott ügyvéd újjáépítésre váró házak előtt tartott sajtóértekezletet. Közvetlen kapcsolatban áll hazánkkal a republikánus elnökjelöltség egyik aspiránsa. George Pataki apai nagyszülei Szabolcsból vándoroltak ki Amerikába. A leköszönő New York-i kormányzó az Amerikai Magyar Koalíció három héttel ezelőtti díszvacsoráján szenvedélyes beszédben foglalt állást a határon túli magyar kisebbségek nyelvhasználati jogai mellett.
2004-ben a republikánusoknál senki nem indult a hivatalban lévő Bushsal szemben, és a demokrata párti mezőny is elég gyenge volt. A 2008-as választás viszont kivételes lesz, mert nem indul Dick Cheney alelnök, így szabad a pálya, mindkét oldalon. A Republikánus Párt legesélyesebb jelöltjei: John McCaine arizonai szenátor, egykori vadászpilóta és vietnami hadifogoly, Matt Romney massachusettsi kormányzó, Rudy Giuliani volt New York-i polgármester és Newt Gingrich egykori képviselőházi elnök. A négyből az első három kifejezetten liberális, és jellemző a közhangulatra, hogy a korábban ultrakonzervatív Gingrich is mérsékelten nyilatkozik.
A Demokrata Párt jelöltjei között a legnagyobb név kétségkívül Hillary Rodham Clinton szenátor. A volt First Lady az első komoly női jelölt. Alighanem az ellenfelei között lesz azonban az első komoly fekete aspiráns, Barack Obama illinois-i szenátor. Indulását fontolgatja továbbá Al Gore egykori alelnök, akit 2000-ben sokak szerint csak a legfelsőbb bíróság fosztott meg a győzelemtől, és John Kerry szenátor is, aki 2004-ben kapott ki Bushtól. A vastagabb pénztárcájú politikusok azonban egyik oldalon sem kapkodják el jelöltségük bejelentését. Nekik ugyanis nincs szükségük az ezzel járó szerény költségvetési támogatásra.