Régi helyükön az új agrárhivatalok
Benedek Fülöp, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium szakállamtitkára elmondta, hogy az Mezőgazdasági Szakigazgatási Hálózatnak 19 megyei intézménye lesz. A tárca felügyelete alá tartozó szakigazgatási szervezeteket összevonták, s így korábbi megyei állategészségügyi, élelmiszer ellenőrzési, növény- és talajvédelmi, valamint a regionális erdészeti hatóságok feladatait végzik majd az új hivatal helyiségeiben. Megtudtuk azt is, hogy januártól az ügyeiket intézők számára könnyebbséget jelent, hogy az összes hatósági agrárszakember egy helyen találnak.
A következő lépésben kerül sor, a földhivatalok és a kifizető ügynökség feladatait ellátó Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) korszerűsítésére. Benedek Fülöp elmondta azt is, hogy az új hivatal 133 kistérségenként alakít majd ki kirendeltségeket, így kíván közel kerülni a gazdákhoz.
Az átalakítás után a szakigazgatás létszáma 4200-4400 fő lesz, vagyis közel hatszáz fővel csökkentették az apparátust. A változással a szakigazgatás éves költségvetése 30 milliárdról, 28-ra csökken. A hatósági feladatok ellátása mellett megmarad az egyes szakmai tevékenységek -- állategészségügy, növény-, talajvédelem, erdészet - központi felügyelete. Általános gyakorlat, hogy megyei hivatalok vezetői mellé helyettesnek, a korábbi társintézmények vezetőit jelölték ki. A budapesti székhelyű MSZH vezetősével Madari Jenőt, a korábbi Bács-Kiskun megyei Földművelésügyi Hivatal vezetőjét bízták meg.