Lennon "gyanús" szimpátiái
A Szövetségi Nyomozóhivatal végig arra hivatkozott, hogy a titkos információk napvilágra kerülése diplomáciai, politikai és gazdasági retorziókat váltana ki. Egy szövetségi bíróság végzése alapján azonban kiderült a nagy titok: John Lennon teljesen ártalmatlan volt.
Az FBI „egy külföldi kormánytól” értesült arról, hogy a Beatles néhai tagja a hetvenes évek elején nem adott pénzt két ismerősének egy balos könyvesbolt nyitására. Egy másik dokumentum gyanúsnak találja Lennonnak a Red Mole (Vörös Kém) című londoni underground újságban megjelent interjúját, mert abban proletár származását hangsúlyozta és együttérzést mutatott az elnyomottak és hátrányos helyzetűek iránt, sőt, „éreztette”, hogy szimpatizál egy trockista csoporttal. Lennont az FBI 1971-72-ben szoros megfigyelés alatt tartotta, mert Nixon elnök szeretett volna ürügyet találni az Egyesült Államokból való kitiltására. Végül nem került elő bizonyíték arról, hogy Lennon csatlakozott volna bármilyen politikai mozgalomhoz.
A perben Wienert támogató Amerikai Polgárjogi Szövetség jogásza szerint a dosszié beteges kormányzati paranoiáról tanúskodik. A dokumentumokban említett egyik baloldali brit, Said Tariq Ali a Los Angeles Timesnak küldött elektronikus levelében szánalmasnak nevezte az összegyűjtött információt, és azt írta, hogy a nyugati demokráciák felderítő tevékenysége ma is éppen olyan nyugtalanító, mint John Lennon idejében volt.
Washington