Kis tapasz a First Lady sípcsontján
Laura Bush október végén vette észre, hogy a lábán seb keletkezett, amely nem akar gyógyulni. Az orvosi vizsgálat a bőrrák egyik agresszív, áttételre hajlamos, de nem a legsúlyosabb formáját állapította meg. A pikkelyes sejtkarcinómát és a hozzá hasonló más, viszonylag jól gyógyítható bőrrákformákat évente mintegy egymillió amerikainál diagnosztizálják.
A szóvivő szerint a First Lady időben észrevette a veszélyt, amelyet a gyors beavatkozással sikerült elhárítani. A rákos sejteket végül helyi érzéstelenítéssel távolították el, és Laura Bush a novemberi törvényhozási választás hajrájában, illetve azt követően mindenhová el tudta kísérni férjét a hivatalos programokra.
A pikkelyes bőrrák az északi félteke déli térségeiben a leggyakoribb, és különösen a sokat napon tartózkodó, világos bőrű személyeket fenyegeti. Laura Bush texasi, ezért a veszélyeztetett csoportba tartozik. Példáját az amerikai orvosok igyekeznek felvilágosító kampányra kihasználni.
A legfontosabb az, hogy mindenki forduljon bőrgyógyászhoz, ha gyorsan növekvő szemölcsöt, duzzanatot, elszíneződést, illetve nem gyógyuló sebet észlel. Általában véve is figyelni kell minden, a bőrön mutatkozó változást, mert gyors beavatkozással elkerülhető a betegség áttételeződése.
Az Egyesült Államokban évente nyolcezer ember hal bele a bőrrák legsúlyosabb, melanómának nevezett válfajába, amely leggyakrabban fehér férfiaknál jelentkezik. Laura Bush betegsége nem tartozott ebbe a kategóriába.