Az osztrák tulajdonos tagad, de együttműködik
Információink szerint napokig eltarthat még az iratok átadás-átvétele a két rendőri szervezet között, s az is valószínűsíthető, hogy a milliárdos gazdasági bűncselekményekben is nyomozó NNI nem lesz képes tizenhét fős nyomozócsoportot felállítani a szövevényes ügy hátterének feltárására.
Zamecsnik Péter ügyvéd, Fischer védője a Népszabadságnak azt mondta: védencét úgy gyanúsították meg rossz minőségű termék forgalomba hozatalával, hogy a nyomozó hatóság semmiféle vizsgálati eredménnyel, szakvéleménynyel nem igazolta, hogy a törökbálinti vagy bármelyik más raktárban tárolt élelmiszerek rossz minőségű áruk lettek volna. A gyanúsítás így a védő szerint jelenleg kellően nem megalapozott, amiért Zamecsnik ellenvetéssel élt.
Az ügyvéd elmondta: védence együtt kíván működni a hatóságokkal, hiszen neki is érdeke, hogy a M.E.G.A. cégcsoportot körbelengő rémtörténeteket tisztázzák. Kihallgatásán Fischer emlékeztette a rendőröket, hogy nem ő a cégcsoport ügyvezetője, sem a raktározási, szállítási, értékesítési vezetője. Kijelentette, hogy nem adott utasítást rossz minőségű, sem lejárt szavatosságú termékek eladására, átcímkézésére. Arra a kérdésre, hogy miért volt címkegyártásra való nyomdagép a raktárbázison, Fischer azt mondta: bizonyos termékek feliratozását a magyar szabványnak megfelelően itt kellett elvégezni, s ehhez helyben állították elő a címkéket.
Fischer nem zárta ki, hogy lehettek lejárt szavatosságú termékek a raktárakban, az eladatlan (eladhatatlan) termékek megsemmisítésére azonban a cég szerződést kötött egy erre specializálódott magyar vállalattal. Arra azonban nem tudott válasz adni (mivel operatív ügyekkel ő nem foglalkozott), hogy mennyi árut semmisítettek meg, illetve a raktárban talált lejárt szavatosságú árut mikor semmisítették volna meg.
Négy mázsa - részben romlott - húst és húskészítményt koboztak el és adtak át megsemmisítésre a pesterzsébeti piacon tartott ellenőrzést követően - közölte Hajós Ádám fővárosi főállatorvos.
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat tegnap kiadott összefoglaló jelentése szerint egyébként figyelmetlenségből, hanyagságból adódó hibák miatt hatvankétmillió forint bírságot szabott ki az elmúlt három hét alatt a hatóság. A hivatal több mint négyezer üzletet ellenőrzött. Az ellenőrök több terméket - aszalt fügét, gesztenyepürét, Csehországból származó mákot, olasz bort vontak ki a piacról, mert egészségkárosító anyagokat tartalmaztak. (Munkatársunktól)