Habhatás
Ezt független szakértői vizsgálattal könnyen meg lehetne állapítani, mint ahogy azt is, ilyen esetben lehet-e és mivel a sógorokat okolni. Így viszont elbeszélnek a felek egymás mellett. Másrészt a habzás nem új jelenség, sőt a megszüntetésére megállapított határidő is rég lejárt. Miért épp most a hajcihő? A politika bugyrait ismerőknek ennek is utána kéne járniuk.
Ettől függetlenül a gusztustalan jelenség rávilágít a határvizeink tisztaságát megőrizni hivatott egyezmények betarthatatlanságára. Már a romániai események is bebizonyították, szerződések és uniós ráhatások ide vagy oda, a magyar hatóságoknak, sőt a jognak vajmi kevés esélye van a felsőbb folyáson történtek befolyásolására.
Valamit mégis tenni kéne, megnézni például, hogy miként oldották meg a hasonló problémákat másutt. Mert ilyen konfliktusok más határokon átfolyó vizek esetében is előfordultak. Persze akár kimondjuk, akár nem, befolyásolja az ilyen dolgok kimenetelét a károkat elszenvedett ország tekintélye, gazdasági vagy politikai ereje is. Ausztria a németekkel szemben vélhetően kevésbé engedne meg hasonló szenynyezést. Most aztán meglátjuk, mennyi ereje van önmagában a régi jó szomszédságnak?