Közigazgatási hivatal előtt az alpolgármesterválasztás
A fővárosi Fidesz szerint jogszerűtlen volt az újbudai képviselő-testület szerdai ülése, ahol alpolgármesterekről is döntöttek, ezért a fővárosi közigazgatási hivatalhoz fordulnak jogorvoslatért - közölte Kupper András frakcióvezető a hétfői, újabb ülés után. Molnár Gyula (MSZP) polgármester szerint viszont jogszerű volt az ülés, így az alpolgármesterek megválasztása is.
A szerdai rendkívüli ülés indokát többekkel nem közölték, és az ülésen a jegyző is elismerte, hogy e formai követelmény hiányzott - mondta az ellenzéki politikus. Arra hívta fel a figyelmet, hogy az általuk jogszerűtlennek tartott ülésen az alpolgármesterek megválasztásánál először nem érkezett megfelelő számú szavazat a jelöltekre. Ekkor megismételték a szavazást, ám a jegyző törvényességi észrevételként jelezte, hogy "saját rendeletünk szerint nem lehet ugyanarról a kérdésről ismételt szavazást rendezni". Ezért az alpolgármesteri jogviszony megkezdésének eredeti határidejét egy nappal módosították, és a kerületi vezetőket csak ezzel a változtatással fogadták el, második nekifutásra - tette hozzá. A közigazgatási hivataltól azt kérjük, állapítsa meg, hogy ennek az eljárási módnak milyen jogkövetkezményei vannak a megválasztott tisztségviselőkre nézve - mondta Kupper András.
Molnár Gyula polgármester ugyanakkor azt közölte: jogszerűnek tartják a szerdai testületi ülésen hozott határozatokat, köztük az alpolgármesterek személyére vonatkozó döntéseket is.
A szerdai rendkívüli ülésen két MSZP-s, egy SZDSZ-es és egy MDF-es alpolgármestert választottak a kormánypártiak és a velük együtt szavazó egyik MDF-es képviselővel. Az október 1-jei választás óta tartó alkudozás lezárásaként a 19-19 fős kormánypárti-ellenzéki testületben az arány e választással 20-18-ra módosult. A szocialista Molnár Gyula polgármester mellett ismét alpolgármester lett Veresné Krajcár Izabella és Bács Márton, az MSZP, Lakos Imre, az SZDSZ és Fodor Vince, az MDF politikusa.
(MTI)