Puskás temetéséről
Az eredeti elképzelések szerint a Bp. Honvéd és a Real Madrid egykori kiváló játékosát hamvasztották volna, végül mégis temetésre kerül sor. "Személyesen megtekintettem az urna család által már megvásárolt helyét a Szent István-bazilika altemplomában, de nem voltam elégedett vele, mert úgy gondoltam, Puskás örök nyughelye nemzeti vagy akár nemzetközi zarándokhely lesz. Aztán sikerült az egyháztól egy koporsóhelyet kapnunk. Ez méltóbb, kiemeltebb környezetben van, és betölti majd azt a funkciót, amelyet a temetkezés után a Puskás-sírnak be kell töltenie."
Puskás Ferencet csütörtökön ravatalozzák fel a Szent István-bazilikában. A Puskás Ferenc stadion kapuit szombaton kettőkor nyitják meg, a nemzet búcsúja pedig négytől kezdődik. Az arénában Ramon Calderon, a Real Madrid elnöke, Buzánszky Jenő korábbi játékostárs és Schmitt mond beszédet, miként szerephez jut Szepesi György is.
A koporsót ágyútalpon szállítják el öt körül. Várhatóan hatkor katonai díszszemlét tartanak a Hősök terén, ugyanis Puskás Ferencet posztumusz dandártábornokká léptették elő. Ezt követően a menet a bazilika felé veszi útját, ahol hét óra tájban kezdődik a római katolikus gyászmise, amelyet Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök celebrál, s beszédet mond - a többi közt - Sólyom László köztársasági elnök, valamint Juan Antonio Samaranch, a NOB tiszteletbeli elnöke.