Új rejtélyek a Munch-képek elrablói körül
Az erről kiadott közlemény szerint a férfi - akit nem neveztek meg - november 3-án halt meg, valószínűleg heroin-túladagolás következtében.
Edvard Munch norvég expresszionista festő (1863-1944) A sikoly és A Madonna című világhírű képeit 2004. augusztus 22-én az oslói Munch-múzeumban fényes nappal, a látogatók szeme láttára álarcos rablók emelték le a falról és vitték el, sakkban tartva az őröket.
Az ügy több szereplőjét azóta már bíróság elé állították. Stian Skjoldról nem sikerült bebizonyítani, hogy ő volt az egyik álarcos rabló és első fokon felmentették. Petter Tharaldsen ellen az volt a vád, hogy ő vezette az Audi márkájú lopott autót, amelyen a rablók elmenekültek, ő nyolc évet kapott nem jogerősen: a fellebbviteli tárgyalást február 20-ra tűzték ki.
Két másik vádlottat hét, illetve négy évi elzárásra ítéltek, az egyiket a képlopás megszervezése, a másikat bűnrészesség címén, három másikat pedig felmentettek.
A csütörtöki bejelentés arra utal, hogy időközben a rendőrség feltehetően kiderítette, ki volt a második álarcos képrabló. Az Aftonbladet című lap online kiadása szerint egy 27 éves férfiról van szó, akinek telefonját a rendőrség lehallgatta.
A férfi valakinek elmondta az egyik telefon-beszélgetés során - értesült az Aftonbladet -, hogy a képrablásra David Toska, az alvilág ismert, jelenleg is börtönben ülő figurája adott megrendelést, amint azt a rendőrség már korábban is feltételezte. Toska ellen egy korábbi fegyveres rablás során elkövetett rendőrgyilkosság miatt is vádat emeltek már.
(MTI/AFP)