Tiszta víz a Béke kútjában
Úra működik a XIII. kerületi Tahi utca közkedvelt építménye, a Vedres Márk alkotta Ifjúság, más nevén Béke kútja. A csaknem félévszázados alkotás meghibásodott, felújítása halaszthatatlan volt. A kutat a napokban kapcsolták vissza a vízellátó rendszerbe és a fagy beálltáig üzemel. A következő év tavaszán viszont végérvényesen használatba vehetik a környék lakói a lakótelephez "hozzánőtt" létesítményt.
Az 1960-ban készült kút felújítása azért vált szükségessé, mert hagyományos rendszere miatt nagyon magas volt a vízdíj. Az átfolyó rendszer következtében ugyanis a víz közvetlenül a csatornába folyt. Ezen kívül gond volt, hogy az aljazatbeton feltöredezett, a víz egy része pedig a földbe szivárgott.
A kút és szoborcsoport felújítását a tulajdonos Budapest Galériánál a kerületi önkormányzat kezdeményezte, a munkálatokra 15 millió forintot különített el saját költségvetéséből, a főváros további hatmillió forinttal járult hozzá. A felújítás során a kút három rétegű betonalapzatot kapott, a legkorszerűbb vízgépészeti rendszerrel lett felszerelve. Elbontották majd újraépítették a szobrokat tartó alapzatokat (posztamensek). A munkálatok során az önkormányzat együttműködött a tulajdonosi jogot gyakoroló Budapest Galériával, mivel Vedres Márk sem él már.
Az 1960-ban a Thälmann (ma Fiastyúk utcai) lakótelep szélén felállított Ifjúság-kútja az akkor 90 éves Vedres Márk, első és egyben utolsó magyarországi köztéri alkotása volt. A szobor a sematizmustól szabaduló új magyar művészet egyik első remeke, a békét a zene, a sport, a tanulás és a halászatról szóló egy-egy szobor szimbolizálja.