Lyon: a tiszta tizenkettő
Ez azonban nem zavarta a szakvezetőket; Arsene Wenger, az Arsenal edzője például azt mondta a CSZKA elleni 0-0 után, hogy "egészen kivételes futballt produkáltunk, amelynek nyomán 7-0-ra, de minimum 7-1-re kellett volna győznünk." Sir Alex Ferguson, a United szakvezetője pedig így beszélt a koppenhágai blamázsról: "A vereség ellenére kedvező pozícióban vagyunk, az eredmény legföljebb arra int bennünket, hogy minden vetélytársat komolyan kell venni."
Az MU helyzete - 0-1 ide, 0-1 oda - valóban megnyugtató, hiszen a harmadik helyezett Benficával szemben öt pont a manchesteri előny, az Arsenalnak viszont szorongania kell, hogy mi lesz a zárófordulóban, a londoniak számára vélhetően nem túl izgalmas ötödik kör után. (Legközelebb Arsenal- Hamburg és CSZKA Moszkva-Porto mérkőzést rendeznek, majd a jelenleg csupán harmadik helyezett "ágyúsok" Portugáliába utaznak.)
A Liverpool ellenben már csak felkészülési meccseket vív a nyolcaddöntőre, ugyanúgy, mint csoporttársa, az Eindhoven - azért az nem mindegy, melyikük lesz az első -, valamint a Bayern München, a Lyon, a Real Madrid és a Valencia. Ebbe a körbe sorolható a Chelsea, a Milan és az AS Roma is, jóllehet az Örök Város csapata elszórakozta az Olimpiakosz elleni találkozót (1-1), miként a bravúros gólt szerző Totti is a tizenegyest. Kaká azonban nem viccelt, és az Anderlechtnek bevágott mesterhármasa után Carlo Ancelotti, a milánóiak trénere kijelentette: "Kakánál most nincs jobb játékos a világon." A szakvezető ezzel a saját vállát is veregette, hiszen akkor tett a már világbajnok, de a brazil válogatottban még csak tartalék középpályásra, amikor Rivaldo - Ronaldóval együtt - a sárga mezesek legnagyobb sztárja volt. Ancelotti, mint emlékezetes, Milánóban a kispadra ültette Rivaldót, s noha ez nem feltétlenül tartozott a legragyogóbb döntései közé, Kaká felemelkedése kétségkívül az ő sikere is. (Az más kérdés, hogy Kaká az idei vb-n meg sem közelítette Rivaldo 2002-es teljesítményét.)
Ami pedig a Chelsea-t illeti, Lampard világra szóló - mi több, alighanem futballtörténeti - íveléssel, míg Drogba a "legjobbkor", azaz a záróra előtt szerzett góllal csendesítette el a barcelonai közönséget (2-2), s járult hozzá ahhoz, hogy José Mourinho úgy érezze: a Nou Campból Mou Camp lett. Szorosan idetartozik, hogy most már nemcsak a londoni edző, hanem Thomas Schaaf brémai tréner is hangos. Érthető: a Werder a Bundesliga legutóbbi két fordulójában előbb a Bayern Münchent győzte le 3-1-re, majd 6-1-re kiütötte a Mainz csapatát, s a német bajnokság éllovasának játékosai közül az egyaránt brazil Naldo, valamint Diego vezeti a Kicker című szaklap listáját a védők, illetve a középpályások mezőnyében, míg a csatároknál a húszéves Hunt az első, és Klose a második. Az öszszes labdarúgót figyelembe véve ez a sorrend: 1. Pröll (Eintracht Frankfurt) 2,38, 2. Diego 2,39, 3. Hunt 2,50, ...6. Klose 2,71, 7-9. Frings, Wiese 2,72, ...11. Naldo 2,88. (A Kickernél az 1-es a legjobb, s a 6-os a legrosszabb érdemjegy.) Vagyis hat brémai található a Top 11-ben!
A Lyon sem áll gyengébben - a L'Equipe osztályzatai alapján Cris a legkiválóbb védő, és Juninho meg Malouda a két legprímább középpályás a francia bajnokságban -, sőt az Olympique mostanában a kontinens legsikeresebb csapata. "Odahaza" tíz győzelemmel és egy döntetlennel, 27-8-as gólkülönbséggel vezet, a Bajnokok Ligájában pedig az egyetlen százszázalékos együttes, ráadásul még gólt sem kapott (12 pont, 9-0)! Nyugodtan nevezhető a favoritok egyikének; no, nem hazájában, mert ott 2002 óta egyeduralkodó, és szériában a hatodik aranyérmének elnyerésére készül.
A BL-ben viszont még nem volt győztes.
Igaz, 2002-ig Franciaországban sem hódított...