Nem szakad el a zenétől
Több mint ötven év után megelégelte a sok utazást, a szállodai szobákat, és szeretne nyugodtabb életet élni. Természetesen nem szakad el a zenétől, folytatja az oktatást a londoni Királyi Zeneakadémián, az eddiginél több mesterkurzust vállal, és a jövőben ritkábban mond nemet, amikor nemzetközi zenei versenyek zsűrijébe kérik fel. Éppen e beszélgetés napjaiban kapott meghívást Msztyiszlav Rosztropovicstól a rangos Csajkovszkij-versenyre, és ez már csak azért is érdekes lenne, mert soha nem járt még Moszkvában. A búcsúkoncertekre Budapesten és feltehetőleg a világ más pontjain 2007 decemberében a Fesztiválzenekarral kerül sor, melyhez ugyanúgy, mint a Liszt Ferenc Kamarazenekarhoz, születésük óta szoros szakmai és személyes kapcsolat fűzi. Pauk pontosan tisztában van az ujjak elkerülhetetlen lelassulásával. Azt szeretné, ha mint nagy hegedűsre emlékeznének rá, így nem akarja megvárni, hogy a közönség úgy gondolja, tudása megkopott, abba kellene hagynia. Ennek elkerüléséhez szüntelen gyakorlásra lenne szükség, amihez már nem érez kedvet.
A Királyi Zeneakadémia hegedű tanszéke nem véletlenül viseli Zathureczky Ede nevét. Pauk számára több volt ő, mint az egyik legnagyobb magyar hegedűművész. Tizenhárom évesen került hozzá, noha a Mester 20 éves kor alatt nem vállalt tanítványt, de megérezte, hogy sokat segíthet az ifjú növendék pályájának elindításában. A hála jele, hogy Pauk az igazgatóságnak javasolta Zathureczky nevének megörökítését. Egyik jelenlegi növendéke, Deák Márta egy versenyen négy évre elnyerte a legenda első számú hangszerének használati jogát. Így a tanár 49 év után újra összekerült a becses emlékkel, amely meglepetésre nem Stradivarius, hanem csodálatos magyar munka. Amikor először meglátta, majdnem sírva fakadt.
Pauk György büszke a magyar hegedűsiskola hagyományaira, melyeket Hubay Jenő alapozott meg, majd annak növendéke, Zathureczky fejlesztett tovább. Mesterének köszönheti Pauk a Bartók iránti elkötelezettségét is, hiszen már 16-17 éves korában átvehette Zathureczky "tiszta forrásból" szerzett tapasztalatait.
Pauk György 70. születésnapjának londoni ünneplésére a Royal Academy of Music koncerttermében került sor október 22-én délután. Ő állította össze a programot, melyben tucatnyi régi és új tanítványa adott elő Vivaldi-, Bartók-, Lutoslavski-, Paganini- és Saint-Saëns-darabokat. Pauk karmesterpálcára cserélte a vonót: a második részben ő vezényelte Mozart Sinfonia Concertantéját.