Tomboló sikert aratott a koncertpódiumra tizenkét évi kihagyás után visszatérő Barbra Streisand. A világhírű színész és énekesnő amerikai turnéja első állomásain rendre telt ház előtt lép fel. Nem volt ez másképp a New York-i Madison Square Gardenben sem, ahol a közönség az első perctől felállva ünnepelte. A több mint négy évtizede a pályán lévő művész egyik slágert a másik után énekelte - a kritikák szerint mind jobban belelendülve.
Az amerikai lapok mégsem ezért vannak tele Streisanddal, hanem mert New Yorkban durva kiszólásra ragadtatta magát. Egy Bush-imitátorral előadott, tréfásnak szánt duett közben néhány néző hangosan kifogásolta, hogy az énekes politizál. A többségnek elég volt egy figyelmeztetés: "Ugyan már, legyetek udvariasak!" Egy néző azonban továbbra is belekiabált, mire a 64 éves, kétszeres Oscar-díjas Streisand elvesztette a türelmét: "Fogd már a ... szádat! " (A pontos szöveg nem tűri a nyomdafestéket.)
A meghökkentő kirohanás hatott: az illető elhallgatott, a közönség zöme tapsban tört ki, és a koncert hátralévő ré-sze zökkenőmentesen zajlott. Streisand később elnézést kért, amiért kijött a sodrából, és emlékeztetett rá, hogy a művésznek az a dolga, hogy felkavaró dolgokat mondjon. Ronald Reagan hazájában nem újdonság, hogy művészek nyilvánosságot adnak politikai nézeteiknek. A közönség ellenkező véleményen lévő része ezt olykor nehezen viseli. Jane Fondát veteránok többször leköpték, amiért a háború idején Vietnammal vállalt szolidaritást. A Dixy Chicks countrytriónak is meggyűlt a baja a műfaj konzervatív törzsközönségével, amikor egyik tagja egy koncerten azt mondta, szégyelli magát, amiért Bush is texasi. Tavaly Kanye West rapénekes kavart vihart, mert azt mondta, hogy az elnököt nem érdeklik a fekete emberek. Más művészek viszont éppen a jelenlegi kurzus mellett állnak ki - igaz, ők általában ezért nem kerülnek bajba.