A Fidesz feljelentést tett a balatonőszödi beszéd kapcsán
A politikus az összegyűlt mintegy húszezer ember előtt elmondta, hogy a beszéd alapján "vélelmezhető, hogy megvalósult (...) a visszaélés közérdekű adattal tényállás".
A bejelentést hangos éljenzéssel fogadta a közönség.
Szájer József közölte: a feljelentésben az szerepel, hogy Gyurcsány Ferenc májusi beszédében "több olyan határozott kijelentést tett, amely vélelmezi bűncselekmény elkövetésének gyanúját. (...) Több, egymástól független tényező is azt mutatja, hogy a kormányzati pénzügyi szakemberek és a politikai vezetés 2006 tavaszán tisztában volt Magyarország valós költségvetési helyzetével, de figyelemmel az időközben zajló országgyűlési választások időpontjára, nem a hiteles adatokat tették közzé".
Az 1956-os megemlékezések kapcsán megjegyezte: "eddig sem ünnepeltünk olyanokkal, akik a forradalommal szemben álltak, nem koszorúztunk együtt Horn Gyulával és nem ünnepelünk Gyurcsány Ferenccel sem". Ha volna bennük önbecsülés, nem tolakodnának oda mások ünnepségére - tette hozzá. Mint mondta, ugyanakkor megértik azokat a külföldi vezetőket, akik protokollból kénytelenek együtt mutatkozni a kormányfővel, amikor le akarják róni tiszteletüket a forradalom hősei előtt.
A politikus kiemelte, hogy a Fidesz EP-képviselői a valós magyarországi helyzetről tájékoztatják európai kollégáikat.
Véleménye szerint ma olyan kormánya van ennek az országnak, amely támadja a független intézményeket, támadja mindazokat, akik nem állnak ellenőrzése alatt. Így került célkeresztbe a legfőbb ügyész, a Nemzeti Bank, a rádió, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, ezért kellett távoznia a Statisztikai Hivatal elnökének és a pénzügyi felügyelet vezetőjének. Nem kímélik a köztársasági elnököt és az önkormányzatokat sem. Hozzátette: a sajtó jelentős része szolgalelkűségből és anyagi függőségből nem képes ellátni hatalmat ellenőrző funkcióját.
Mint mondta, ahhoz, hogy Magyarország gazdaságát helyre lehessen hozni, először a demokratikus hatalomgyakorlást kell visszaállítani, amelynek legnagyobb akadálya maga a miniszterelnök.
"A parlamenten belüli eszközök kimerültek, csak ennek van értelme. Az emberek nem akarják Gyurcsány Ferencet, Gyurcsány Ferencnek mennie kell" - mondta Szájer József a tüntetések kapcsán. Közölte: meg kell jegyezni annak a 208 országgyűlési képviselőnek a nevét, akik a múlt hét pénteken a parlamentben támogatták Gyurcsány Ferencet.
Miután a szónok befejezte beszédét, a tüntetők elénekelték a Szózatot és a magyar, illetve székely himnuszt, majd Rákay Philip moderátor kérdésére elmondták, hogy pénteken ismét visszatérnek. A demonstrálók távozásukkor elözönlötték a mellékutcákat, a metrólejárót. Amint a tömeg hazaindult és a Fidesz-színpadon befejeződött a rendezvény, a "forradalmi színpadon" azonnal megkezdődtek a szónoklatok. Bene Gábor elemezte az európai parlamenti képviselő szavait. Üdvözölte, hogy a szónok további kitartásra és tiltakozásra buzdította a már közel egy hónapja tüntető embereket.
(MTI)