"Őszödön fölálltam volna"
A tagozat évente egy-két tanácskozást tartott, befolyása a párt politikájára csekély. Szeptember 18-án, egy nappal Gyurcsány Ferenc balatonőszödi beszédének nyilvánosságra kerülése után Moralitás és fordulat címmel adott ki állásfoglalást az ügyvivő testülete. Ebben olvasható: "Meggyőződésük, hogy van olyan hiteles baloldali politika, amely nem nélkülözi az alapvető erkölcsi pilléreket." Társadalmi-gazdasági fordulatot szorgalmaznak, kormányzati irányváltást - ha kell, személyi konzekvenciákkal együtt. Október 6-án kiadott közleményükben a józan politikai erők összefogását sürgetik az európai felzárkózás érdekében. Az MSZP-ről szólva egyebek mellett azt írják: a belső áramlatokat, az eltérően gondolkodó egyéniségeket nem válthatja fel egy felülről vezérelt, szűk, marketinghatékony csapat. Olyan pártelnök és elnökség megválasztását sürgetik, aki, illetve amely érvényesíteni képes egy baloldali politikát.
Sipos József szeptember 9-én Ópusztaszeren, a társadalompolitikai tagozat tanácskozásán Gyurcsány Ferenc jelenlétében bírálta a kormány politikáját. Úgy találta, hogy a megszorító csomag terheit túl nagy mértékben rakták a szegényebbek vállára. Progresszív ingatlanadót, a multinacionális vállalkozások támogatásainak és adókedvezményeinek megszüntetését, a nagybankok extraprofitjának csökkentéséről szóló tárgyalásokat javasolt. A hvg.hu internetes portálon szeptember 29-én megjelent interjúban pedig azt mondta: ha ő ott lett volna a beszéd idején Balatonőszödön, felállt volna, és megmondja a miniszterelnöknek, hogy szerinte a frakció igenis módosíthatja a kormányprogram tervezetét.
Sipos Józsefet tegnap nem sikerült elérnünk. Rubicsek Sándor kérdésünkre elmondta: a választmányi ülésről való kiszivárogtatás felelősségét Sipos egy személyben magára vállalta, lemondott ügyvivői és választmányi tagságáról.