Szankciók Phenjan ellen az atomkísérlet miatt
Az észak-koreai jelentés - amely szerint a kísérlet nyomán nem szivárgott ki sugárzó anyag - "történelmi eseményként" tálalta a tesztet. A kísérleti robbantást Kína és Oroszország is megerősítette; orosz illetékesek szerint Észak-Korea öt-tizenöt kilotonna hatóerejű, föld alatti nukleáris robbantást hajtott végre.
Az ENSZ BT felszólította Phenjant, hogy térjen vissza a fegyverprogramjáról kezdett hathatalmi tárgyalásokhoz. A Biztonsági Tanács megvitatja, milyen válaszlépést adjon a kísérleti atomrobbantásra, amelyet veszélyesnek tart a nemzetközi biztonságra nézve. Észak-Korea ENSZ-nagykövete viszont kijelentette: a BT-nek gratulálnia kellene Észak-Koreának a kísérleti atomrobbantáshoz, ahelyett, hogy "haszontalan" határozatokat hozna.
George Bush amerikai elnök provokációnak és fenyegetésnek nevezte a kísérletet. Élesen elítélte az észak-koreai kísérleti atomrobbantást Jaap de Hoop Scheffer NATO-főtitkár is, és rendkívüli ülésre hívta össze a katonai szövetséghez akkreditált nagyköveteket.
Dél-Korea, Japán és az Egyesült Államok bizonyos területei ellen is atomtámadást indíthat Észak-Korea a The New York Times szerint. Elemzésében a lap leszögezi: az ország nukleáris csapásmérő képességeiről kevés a megerősített információ. A Tudomány és Nemzetközi Biztonság Intézetének (ISIS) adatai alapján a kommunista állam feltehetően 4-13 atombomba előállításához szükséges hasadóanyagnak van a birtokában. A kísérleti robbantás az első bizonyíték arra, hogy Észak-Korea legalább egy működő atombombát megépített.