Sebgyógyítás árammal
A sejtek és szövetek membránjain pozitív töltésű káliumionok és negatív töltésű kloridionok haladnak át. Ez a folyamat különböző elektromos mezőket hoz létre az egész testben. Amikor megsérül egy szövet, megbomlik a természetes körforgás, gyakorlatilag rövidzárlat jön létre. A kutatók rájöttek, hogy az így megváltozott elektromos mező irányítja a sérült szövetekhez a gyógyításban részt vevő sejteket.
A kutatók egérsejtrétegeket és nagyobb szöveteket, például szaruhártyát hoztak létre laboratóriumi körülmények között, majd sebet ejtettek rajtuk, és felfedezték, hogy a gyógyulást az elektromos mező változtatásával fel tudják gyorsítani, illetve le is tudják állítani.
Ezután megnézték, hogy mely gének vesznek részt a folyamatban. Amikor a kutatócsoport blokkolta az "indító" gént, akkor az elektromosságnak kitett sérülések lassabban gyógyultak. A gyógyulási folyamat viszont felgyorsult, amikor a "leállító" gént blokkolták.
A kutatás következő fázisában azt kell megvizsgálni, hogy a természetes folyamatot hogyan lehet manipulálni a gyorsabb sebgyógyulás érdekében.