Stephen Colbert bocskaiban
Magyar címeres bőrmappában gratuláló levelet, nevére kiállított magyar útlevelet és egy Szent István (angolul St. Stephen) képével díszített tízezerforintost kapott Stephen Colbert amerikai humorista, az M0-ás híd nevére kiírt internetes szavazás győztese. A Colbert Report csütörtöki műsorában Simonyi András washingtoni nagykövet tréfálkozott Colberttel, és viszont.
A gazdasági tárca által az M0-ás híd nevére kiírt internetes szavazáson sokáig az akcióhős, Chuck Norris vezetett. A történetet felkapta a világsajtó, és Colbert ennek nyomán arra kérte nézőit, szavazzanak inkább rá. Most azzal kérkedett, hogy "megverte" a karatebajnok Norrist - mint ahogy kettejük személyes találkozásakor is történne. Colbertre az első körben 17 millió szavazat jutott - ez, mint megjegyezte, 7 millióval több, mint Magyarország lakossága. A második szavazáson ismét ő nyert, ráadásul kollégája és műsorának producere, az Amerikában nála jóval ismertebb Jon Stewart végzett a második helyen. A műsorban ismét előkerült az immár sértő jelzők nélkül, magyar nemzeti hősként említett Zrínyi Miklós, akinek a nézők a portréját is láthatták, nem úgy mint Stewartét, akiről azt írták ki, hogy arcképe nem elérhető.
Simonyi két feltételt közölt Colberttel a hídelnevezéssel kapcsolatban. Az első a magyar nyelvtudás volt, amit Colbert "Nicholas Zrínyi" nevének kiejtésével és a híd szó lefordításával igazolt. A második kisebb vitára adott okot, ugyanis élő személyről nem lehet hidat elnevezni, a magyarok iránti tisztelet jeléül bocskait húzó Colbert viszont kitért a meghalás elől. - Majd az embereim beszélnek a maguk embereivel - mondta a nagykövetnek, aki segítséget ajánlott az elhalálozás megszervezésében. A diplomata a híd építésének megtekintésére meghívta Magyarországra a humoristát, és felhasználta az alkalmat annak közreadására, hogy Budapest a legjobb hely Európában. Colbert, aki a halálra vonatkozó kérés után a szokásosnál egy kicsit nehezebben találta meg a humorát, végül azt közölte, hogy az amerikaiaknak is ideje lenne hidat elnevezniük róla.
A nagykövetnek sikerült elkerülnie a csapdát: nem magyarázkodott sértődötten, hanem vette a lapot, és továbbvitte a viccet. Ez szöges ellentétben áll a kazah diplomácia módszerével. Nurszultan Nazarbajev államfő ugyanis közelgő washingtoni útja során Bush elnöknek kíván panaszkodni Sacha Baron Cohen humoristára, amiért az magát kazah tévériporternek kiadva járja az Egyesült Államokat. A Borat nevű karakter válogatott képtelenségeket állít Kazahsztánról, amit udvariasan bólogató amerikai vendéglátói általában mosolyogva, ellenvetés nélkül vesznek tudomásul. A washingtoni kazah diplomaták viszont nem győzik magyarázni, hogy hazájukban nincs olyan népdal, amely szerint minden zsidót kútba kéne dobni, és nem népszokás a serdületlen leányokkal való nemi élet.
Az Ali G néven ismert Cohen egyébként brit, és az MTV Europe díjátadó gáláját is Borat szerepében vezette. A közeljövőben mozifilmet is bemutatnak Boratról, ami szintén nem tetszik Kazahsztánnak, pedig a poénok elemzése megmutatná, hogy azok elsősorban Amerikát figurázzák ki. Mint ahogy Colbert sem azért nevezte korábban Zrínyit seggfejnek, mert neki ez a személyes véleménye: a Colbert Report a jobboldali talkshow-k paródiája.