"Én nem tudtam azt, kérem..."
Javier Sotomayor kubai magasugró kijelentése pozitív doppingvizsgálati eredménye után: "Összesküvés áldozata vagyok."
Két román súlyemelőt értek doppingoláson közvetlenül a sydneyi versenyek előtt. A sportolók, természetesen, ártatlanságukat bizonygatták. Szerintük a nemzetközi szövetség magyar főtitkára, Aján Tamás próbálta meg a teljes román csapatot kizáratni az olimpiai játékokról. Adrian Mateas: "Amit Ceausescu tett, az semmi ahhoz képest, amit ez az Aján művel" - mondta, majd hozzátette: ha nem szolgáltatnak neki igazságot, felgyújtja magát Sydney-ben.
A 2002-es téli olimpián két sífutószámban is győztes német származású, ám spanyol színekben indult, vérdoppingon ért Johann Mühlegg értetlenül nyilatkozott a spanyol rádiónak: "Nem orvos vagyok, hanem sportoló!"
Katzirz Dávid válogatott kézilabdázó 2003-as doppingtesztje pozitív eredményt hozott. Az átlövő Amirolid nevű vízhajtót használt, mivel, úgymond, gyakran bevizesedik a lába. Sinka László, a magyar szövetség főtitkára: "Szó sincs doppingolásról, csupán arról, hogy Dávid olyan tablettát szedett, ami a nem engedélyezett szerek lajstromán van."
Fazekas Róbert szombathelyi sajtótájékoztatóján részletezve saját, athéni mintavételi procedúráját, kijelentette: "gestapós módszerekkel próbáltak mintát venni tőlem".
Dolovai Tamás, a hazai súlyemelő-szövetség elnöke az egyik athéni eset kapcsán: "Gyurkovicsot két nappal a viadal előtt is ellenőrizték Athénban, s ugyanott megvizsgálták közvetlenül a verseny után is. Az első kontroll mindent rendben talált, a második nem. Ki az a hülye, aki két nap alatt anabolikus szteroidokkal tömi tele magát? Összehangolt akció van a háttérben, s nem külföldiek próbálják ránk húzni a vizes lepedőt."
Nem jelent meg a doppingellenőrzésen, így az athéni olimpiától visszaléptették a két görög sprintersztárt, Kosztasz Kenteriszt és Ekaterini Tanut. A két sportolótól a megnyitó előtti napon, az olimpiai faluban szerették volna mintát venni, ám ők azt állították, nem tudtak róla. A NOB először az eset másnapján várt magyarázatot a futóktól, akik azonban rejtélyes motorbalesetet szenvedtek, ezért sem akkor, sem három nappal később nem tudtak megjelenni a tárgyaláson.
Fél évvel a pozitív eredményt hozó doppingteszt után kérdezték csak meg a bolgár teniszezőnőt, Szeszil Karatanscsevát arról, miként kerülhetett szervezetébe a tiltott anyagok listáján szereplő nandrolon. Az ifjú hölgy azzal magyarázta a pozitív mintát, hogy a Roland Garros idején gyermeket várt, ám később elvetélt. Ez kissé meglepő, hiszen állítólagos terhessége idején még tizenhat éves sem volt...
Két évvel a kecskeméti négyesfogathajtó-világbajnokság után megfosztották aranyérmétől a győztes Michael Freundot, egyúttal hivatalosan is az egyéni verseny első helyezettjének nyilvánították a második Lázár Zoltánt. A német hajtó Mary nevű lova megbukott a doppingvizsgálaton; a teszt nyugtatónak használt valeriánsavat mutatott ki. Freund szerint az anyag legelés közben kerülhetett a ló szervezetébe. Mary nem cáfolt...