Idén már nem nyitnak ki a strandok
Mogyorósi Ferenc elmondta, évek óta azt tapasztalják, hogy augusztus 20-a után megcsappan a strandlátogatók száma. A múlt hét végén is szinte már alig volt forgalmuk az akkor még nyitva tartó Palatínus és Csillaghegyi strandon. Hétfőtől strandüzem a hó végéig már csak a Dagályon és a Gellértben van, ahol még üzemel a hullámfürdő.
Az osztályvezető tájékoztatása szerint az idei meleg júniusnak és júliusnak köszönhetően a tavalyinál 150 ezerrel többen, 1,4 millióan keresték fel a fővárosi strandokat. Így több mint 100 millió forinttal nőtt a bevételi tervük, az év végéig azonban várhatóan a nyereség egy része elapad a fürdők üzemeltetése során.
Mogyorósi Ferenc az energiaár és az áfa emelkedésével indokolta, hogy szeptembertől átlagosan 10 százalékkal, 100-300 forinttal megemelték a fürdők belépőjegyeinek árát. Az egyéb szolgáltatások és a kádfürdők belépői ennél jobban, esetenként 500 forinttal, a 15-50 alkalomra szóló bérletek pedig maximum 15 ezer forinttal drágultak. A Rudasban, ahol a legolcsóbb (1.100 forint) az uszodabelépő, megszüntették a bérletvásárlás lehetőségét.
A legtöbb pénzt, 3.100 forintot továbbra is a Gellért fürdőben kell fizetni, az egész napos kabinjegyért. Azon a három helyen, ahol egyáltalán van gyermek- és nyugdíjasjegy, mint például a Rudas uszodában, csak 100 forinttal olcsóbb a belépő a teljes árnál. A zárás előtt három órával megváltható jegyek is csupán néhány száz forinttal kerülnek kevesebbe a teljes árú jegynél.
Az osztályvezető szólt arról is, hogy a három éve változatlan, úgynevezett Tb-utalványos jegyek miatt jelentős veszteségeik vannak. A pénzügyminisztérium hónapok óta nem reagál az ezzel kapcsolatos áremelési kezdeményezésükre - tette hozzá.
(MTI)