Teherán uránt dúsít a tárgyalásokig is
Irán ugyanakkor biztosította Annant, hogy továbbra is kész a tárgyalásokra. Az ENSZ-főtitkár teheráni útja nem a végső állomás, Javier Solana, az EU fő kül- és biztonságpolitikai főmegbízottja a héten még tárgyalássorozaton kezd alkudozni Ali Laridzsanival, Irán nukleáris ügyekben főtárgyalójával.
Ahmadinezsad elnök támogatást ígért a libanoni, 1701-es ENSZ-határozat megvalósításához. Ám Teheránban semmit sem mondtak a határozat egyik kulcseleméről, a Hezbollahnak szánt iráni fegyverszállítmányok leállításáról. Annan sajtóértekezletén megerősítette: Iránt a térség meghatározó politikai tényezőjének tekinti.
A holokausztot tagadó teheráni állásponttal szembeszegülve Kofi Annan Teheránban leszögezte, a holokauszt "szomorú és letagadhatatlan" történelmi tény. Az iráni fővárosban kormánysegédlettel holokauszttagadó nemzetközi konferenciát szerveznek.
Mohammed Khatemi, volt iráni elnök 1979, az iszlamista fordulat óta a legmagasabb rangú iráni politikus, aki amerikai beutazási engedélyt kapott. Illinois államban sok ezer iszlám aktivista előtt mondott beszédében kirohant az USA "agresszív és gyarmatosító" politikája ellen, amely ösztönzi a terrorizmust. Khatemi az USA-ban előadásokat tart, a többi között a Harvard Egyetemen is.
Az USA rakétavédelmi rendszere egy kaliforniai támaszpontról felbocsátott elhárítórakétával megsemmisített egy Alaszkából indított célpontrakétát. Észak-Korea ezt a biztonsága elleni támadásnak ítélte. Az év elején Phenjan bejelentette, atomfegyvere van. Júliusban pedig tucatnyi rakétakísérletet hajtott végre, a többi között (sikertelenül) kilőtt egy, elvben az Egyesült Államok területét elérni képes rakétát. Augusztusban pedig a nyugati ellenőrző rendszerek atomfegyver-kísérletekre utaló mozgásokat és eseményeket figyeltek meg Észak-Korea területén.