Bombázás áldozata lett hatvan tamil lány
Közlésük szerint az iskoláskorúak elsősegély-oktatáson vettek részt, amikor bomba csapódott az épületbe. Az AP jelentése szerint a UNICEF környéken tartózkodó képviselői a helyszínre indultak, de eddig még nincs hír beszámolójukról. A colombói hatóság elismerte, hogy bombázták a lázadók által megszállt területet, ám a légierő szóvivője szerint célpontjuk a fegyveresek egyik tábora volt. Néhány órával később Srí Lanka fővárosában, Colombóban egy triciklibe rejtett pokolgép robbant, amikor Pakisztán nagykövetének a konvoja elhaladt a központ egyik forgalmas útján. A nagykövet sértetlenül megúszta, de a felvezető gépkocsi négy biztonsági őre, illetve három civil is életét vesztette. Az AFP szerint feltételezhető, hogy a pakisztáni diplomata volt a valóságos célpont. Pakisztán ugyanis a Srí Lanka-i hadsereg fő fegyverszállítója, mióta India nem támogatja Colombót a tamil felkelők ellen.
A hét végén volt már hasonló bombamerénylet a fővárosban egy Srí Lanka-i politikus ellen, akkor is két testőr halt meg. Vasárnap egyébként 15 életet követelt a hadseregnek a Jaffna-félszigethez közeli Allaiiddy-szigeti akciója: ágyúval lőtték azt a templomot, ahová a lázadók fegyveres csoportja bemenekült. A kormány szerint a templomból rájuk lőttek. A tamilok szerint viszont ártatlan civilek voltak a templomban.
A formailag 2002 óta - nemzetközi, így norvég közvetítéssel - érvényben lévő tűzszünet immár véglegesen felborulással fenyeget. Srí Lanka északkeleti részén egyre több körzetben újultak fel az ellenségeskedések július óta, s a kormány légiereje rendszeresen bombázza a felkelők körzeteit. A tűzszünetet ellenőrző misszió vezetője, Ulf Henricsson úgy véli, hogy küldetésük kezdi értelmét veszíteni. Az egykori brit gyarmatból, Ceylonból lett Sri Lankán 1983-ban robbant ki a polgárháború a szingaléz többség (napjainkban 14 millióan) és a főleg a szigetország északkeleti részén élő s önmaguknak függetlenséget követelő hindu tamil kisebbség (3,5 millió) között. Becslések szerint a háború 63 ezer életet követelt két évtized alatt, amikor is 2002-ben tűzszünetben állapodtak meg, majd norvég közvetítéssel béketárgyalások kezdődtek. A szigetre is lesújtó drámai cunamit követően, 2005-ben még aláírtak egy együttműködési megállapodást az érkező segélyszállítmányok elosztásáról, ám utóbb ismét elmérgesedett a viszony.