Szóltak a partnerszolgálatok
A nyilatkozó által nem részletezett "intézkedések" bevezetését megkönnyítette, hogy a terrorfenyegetettségre utaló információk a légügyi együttműködés és a légitársaságok egymás közti információcseréje révén is eljutottak a magyar illetékesekhez.
A titkosszolgálatok jelzése nyomán korlátozták Ferihegyen (is) az utastérbe felvihető csomagok méretét és tartalmát. Megtiltották például, hogy szemüvegtokot, kontaktlencse-folyadékot vigyenek az utasok a fedélzetre. Ez utóbbit azért, mert a kapott tájékoztatás arra utalt, hogy a Londonban meghiúsított terrorcselekmény kitervelői lobbanékony, illetve gyúlékony folyadékkal terveztek merényletet elkövetni a tengerentúlra induló repülőgépek ellen.
A repülőtéri csomagröntgen-berendezések elvileg alkalmasak a csomagokban lévő nagy mennyiségű gyúlékony anyagok kimutatására. Egy nevének elhallgatását kérő szakértő szerint a brit hatóságok azért korlátozták a kézipogygyászokban felvihető lobbanékony anyagok mennyiségét, mert így kívánták megakadályozni, hogy jól szervezett terrorista csoportok a repülőgépek felgyújtásához elegendő mennyiséget juttassanak a fedélzetre.
A titkosszolgálatoknak küldött jelzés nem tartalmazott Magyarország, illetve magyar légi járművek fenyegetettségére utaló információkat.
A londoni események nem indokolják terrorkészültség, illetve fokozott biztonsági intézkedések bevezetését - közölte Garamvölgyi László, az ORFK szóvivője, hozzátéve: a rendőrség egyelőre sem az amerikai, sem az angol nagykövetség környékén nem sűríti járőreit, nem léptet életbe kiemelt biztonsági intézkedéseket. A tavaly óta létező négyfokozatú, a terrorfenyegetettség nagyságára és jellegére utaló (A, B, C és D) skálán a Londonban történtek még az A fokozatnak megfelelő készültség elrendelését sem indokolták.