Érem nélkül a női váltó
Történt ugyanis, hogy a lövészet előtt a francia és a brit váltótkizárták, miután egy-egy versenyzője kezében még a bemelegítés előttelsült a pisztoly. Az érintettek természetesen óvtak, majd mindkétcsapatot "visszavették". A vita arról folyt, hogy a bemelegítés már averseny része vagy még nem az. Miután sikerült kideríteni, hogy nincspontosan rögzítve, mikortól verseny a verseny, mindkét válogatotthárom-három tagja lőhetett.
A franciák végül hatodikként, a britek kilencedikként zárták az első tusát, vagyis a sportszerűség ugyan győzött, ám a színvonal ezzel nem emelkedett. A nagyobb baj az volt, hogy a Vörös Zsuzsa, Füri Csilla, Máthé Vivien összeállítású magyar csapat csak a negyedik lett, hét körrel az orosz, néggyel a lengyel és kettővel a fehéroroszok mögött végezve.
A gyenge kezdés érezhetően lelombozta a hazai triót: vívásban csupán az utolsó előtti helyet sikerült megszerezni, ami azt jelentette, hogy az öszszetettben a magyar váltó viszszaesett a hetedik helyre a vezető oroszokkal szemben, aggasztó, 244 pontos hátránnyal. Az úszás után nem változott a helyzet: maradt a hetedik hely. Két tusával a vége előtt az oroszok előnye behozhatatlannak tetszett, ugyanakkor megmaradt az esély az ezüstéremre. A lovaglás után pedig karnyújtásnyi közelségbe került, hiszen a magyar hármas mindössze három akadályt vert, szemben a lengyelekkel és a franciákkal, akik törtek-zúztak. Az oroszok 132 hibapontjukkal vesztettek előnyükből, ám még így is maradt 41, továbbá 43 másodpercnyi a britek, illetve a magyarok előtt. Mégis kevésnek bizonyult: a szenzációsan futó lengyelek a negyedik helyről indulva a második váltást követően már az élre álltak, és a háromszor 1500 méter végén ott is maradtak. A második helyet a britek szerezték meg, a gyengén teljesítő oroszok végül elcsípték a harmadik helyet a magyarok előtt.
Női váltó: 1. Lengyelország 5144 pont, 2. Nagy-Britannia 5124, 3. Oroszország 5096, 4. Magyarország 5028.