Ambrosia generális
"Hosszú távú, átfogó terv készül a fővárosban a parlagfű és egyéb allergiát okozó növények irtására." (1995. március 28.)
"A parlagfű irtását több szervezet is finanszírozza, a közös teherviseléshez újabb ötmillióval járul hozzá a környezetvédelmi bizottság." (1996. augusztus 27.)
"Bár a gyomirtásra kormányrendelet és fővárosi rendelet is kötelezi a tulajdonosokat, a tízezer forintos bírság nem eléggé elrettentő." (1997. szeptember 3.)
"Demszky Gábor főpolgármester kilátásba helyezte, hogy birkahadakat vet be a fővárosban a parlagfű ellen." (1998. július 27.)
"Tárcaközi bizottság felállítását vagy kormánybiztos kinevezését tartja szükségesnek több civil szervezet." (1998. augusztus 6.)
"A Budapest Fővárosi Növény-egészségügyi és Talajvédelmi Állomás tavaly 323 szabálysértési határozatot hozott, ám csak négy esetben bírságolt." (1999. április 21.)
"Az agrártárca közleménye szerint évi egymilliárd forintos ráfordítással ki lehetne irtani a parlagfüvet." (1999. július 9.)
"Az allergén gyomok elleni védekezés fontosságára Gógl Árpád egészségügyi miniszter levélben hívta föl a polgármesterek figyelmét." (2000. március 29.)
"Elvileg akár egymillió forintra is megbírságolhatják azt, aki nem gyomlálja a telkét." (2001. június 8.)
"Több milliárd forintos évenkénti támogatást irányoz elő a parlagfű elleni harcra a több tárca által elkészített kormány-előterjesztés." (2002. április 17.)
"Nem bizonyultak eredményesnek a parlagfű-mentesítés érdekében hozott hatósági kezdeményezések. Alig fordult elő, hogy valakit megbírságoltak, kényszerkaszálásra pedig az idén még nem volt példa." (2002. augusztus 23.)
"Budapesten csaknem félmillió, Magyarországon kétmillió ember szenved a pollentől. A betegstatisztikák szerint 1980-hoz képest 2003-ra az ötszörösére nőtt a légúti allergiás és az asztmás megbetegedések száma." (2003. február 19.)
"Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter, Demszky Gábor budapesti főpolgármester a szakhatóságok és a civil szervezetek képviselőivel felkerekedtek, hogy a frontvonalakon vegyék szemügyre, hogyan áll a harc Ambrosia elatior, azaz a parlagfű ellen." (2003. június 18.)
"Az Országgyűlés elfogadta a Parlagfűmentes Magyarországért Bizottság jelentését. Eszerint a kormány tárcaközi bizottságot hoz létre a védekezés összehangolására. (2003. november 18.)
"A feltárásra nagy gondot fordítanak. Folyamatosan ellenőrzik a belterületi ingatlanokat, s napirenden tartják a fertőzött területek felderítését." (2004. október 12.)
"Még havazik, de a városházán már tervezik a parlagfű elleni védekezést. 2004-ben az önkormányzatok és a közműcégek több mint egymilliárd forintot költöttek parlagfű-mentesítésre, a város allergén gyomnövény-borítása így is meghaladta a 27 százalékot." (2005. március 9.)
"Hatályba lépett a módosított növényvédelmi törvény, mely kimondja: a földhasználó köteles minden év június 30-ig a parlagfű virágzását megakadályozni, majd ezt a vegetációs időszak végéig folyamatosan fenntartani. Ezután a hatóságnak jogában áll értesítés nélkül kaszáltatni, a munka költségét behajtják a tulajdonoson, és akár 2 millió forintos bírságot is kiszabhatnak." (2005. június 15.)
"A Parlagfűmentes Magyarországért Mozgalom képviselői politikusokkal együtt bejárták a Hajógyári-szigetet, és megállapították, hogy az súlyosan fertőzött." (2005. július 26.)
"Az ÁNTSZ, az önkormányzatok, a földhivatalok és a talajvédelmi hatóság megalakította a fővárosi Parlagfű-mentesítési Koordinációs Bizottságot. A bizottság zéró toleranciát ígért, és kilátásba helyezte: szigorúan fellép a földhasználókkal - köztük a MÁV-val, a közútfenntartókkal és az önkormányzatokkal - szemben. Az eddigi tapasztalatok szerint a belterületeken illetékes polgármesteri hivatalok tevékenysége gyakorlatilag észrevehetetlen volt." (2006. június 10.)