Hosszabbítás után az olaszok a fináléban

Elsőként az olasz válogatott jutott be a világbajnokság fináléjába, miután a keddi elődöntőben hosszabbítás után 2-0-ra nyert a házigazda német csapat ellen.

Az első - szinte teljesen izgalommentes - játékrészben nagy taktikai csata zajlott: az olaszok többet birtokolták a labdát, gólt azonban egyik csapat sem ért el. Szünet után a házigazdák többet kezdeményeztek, néhány veszélyes támadást vezettek, azonban Buffon a helyén volt. A hajrában a rendes játékidő végéig mindkét együttes már a kivárásra játszott.

Következett a hosszabbítás, amelynek elején az olaszok kétszer is a kapufát találták el: előbb Gilardino, majd Zambrotta szerzett majdnem gólt. Amikor már sokan a 11-es párbajra gondoltak, a vendégek eldöntötték a csatát: a 119. percben Grosso, a 121.-ben pedig Del Piero volt eredményes.

Az olasz együttes a szerdán 21 órakor kezdődő portugál-francia párharc győztesével találkozik a berlini fináléban vasárnap, míg a németek a bronzéremért lépnek pályára szombaton.

Németország-Olaszország 0-2 (0-0, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után

Dortmund, 65 ezer néző v.: Benito Archundia (mexikói)

Gól: Grosso (119.), Del Piero (120+1.)

sárga lap: Borowski (40.), Metzelder (56.), illetve Camoranesi (90.)

Németország: Jens Lehmann - Arne Friedrich, Christoph Metzelder, Per Mertesacker, Philipp Lahm - Bernd Schneider (David Odonkor, 83.), Sebastian Kehl, Michael Ballack, Tim Borowski (Bastian Schweinsteiger, 73.) - Lukas Podolski, Miroslav Klose (Oliver Neuville, 111.)

Olaszország: Gianluigi Buffon - Gianluca Zambrotta, Marco Materazzi, Fabio Cannavaro, Fabio Grosso - Simone Perrotta (Alessandro Del Piero, 104.), Andrea Pirlo, Gennaro Gattuso, Mauro Camoranesi (Vincenzo Iaquinta, 91.)- Francesco Totti - Luca Toni (Alberto Gilardino, 74.)

119. perc: szöglet után Pirlo cselezgetett a 16-osnál, Grossóhoz passzolt, aki 11 méterről szép mozdulattal a jobb sarokba csavart (0-1).

120+1. perc: olasz kontratámadás végén Gilardino játszott Del Piero elé, aki Lehmann fölött a bal felső sarokba emelt (0-2).

A hosszabbítás olasz rohamokkal kezdődött, kétszer is a kapufa mentette meg a németeket a góltól, majd amikor már mindenki a büntetőket várta, az olaszok két perc alatt, két remek találattal eldöntötték az összecsapás sorsát.