2020-ra a nyomornegyedekben másfél milliárd ember fog élni
A világszervezet egyik jelentése szerint, amelyet a fórum elé tártak, arra mutatott rá, hogy a városi növekedés 38 százalékban a külső nyomornegyedekben zajlik. Ha nem fordítanak kellő figyelmet ezeknek a városrészeknek a fejlődésére, akkor azok könnyen az erőszak, sőt a terrorizmus melegágyaivá válhatnak.
Ugyanakkor az egy héten át tartott konferencián a felszólalók azt is hangoztatták: a kormány és a nemzetközi szervezetek a peremkerületek lakóinak a bevonása nélkül nem tudják megoldani a problémákat, a külvárosi lakosok közönye is nagymértékben akadályozza a gondok felszámolását.
Elhangzottak olyan vélemények is, hogy a segélyszervezetek pénzügyi támogatásaikat ne a kormányoknak, hanem közvetlenül az azokra rászoruló önkormányzattoknak utalják át.
Egy nemrégiben nyilvánosságra hozott ENSZ-felmérés szerint a Föld lakosságának a fele jelenleg városokban él, és arányuk 2030-ig 60 százalékra szökhet fel. Várhatóan 2020-ig a nyomornegyedekben majd másfél milliárd ember fog élni - figyelmeztetett rá az világszervezet.
(MTI/AFP)