Napfényes Itália

Arról szó sem lehetett, hogy a két csapat ugyanúgy végigalibizze utolsó csoportmérkőzését, ahogyan azt az argentin és a holland válogatott tette. Itt nem az volt a kérdés, hogy egy másik csoport első vagy második helyezettje lesz-e a következő ellenfél a nyolcaddöntőben, hanem az, hogy az együttesek eljutnak-e egyáltalán odáig.

Ghána volt a bizonytalansági tényező, miatta nem lehetett taktikázni. A nagyobb veszély a cseheket fenyegette, ennek megfelelően aktívabban is kezdtek. Egy Baros-helyzet – túl hosszan vette át Nedved  remek indítását –, illetve magának Nedvednek a lövése jelezte, hogy a csehek nem figyelnek a csoport másik mérkőzésére.

Nesta korai sérülése és kényszerű kiválása kész helyzet elé állította az olaszokat; a cseheket meg az, hogy a 24. perc táján „odaát” Ghána vezetést szerzett. Aztán még nagyobb lett a baj, miután a Nesta helyére beálló Materazzi  szögletből vezetést szerzett az itáliaiaknak (1-0). A félidő utolsó percében ráadásul emberhátrányba is kerültek a csehek: Polak   Totti  lerúgásáért begyűjtötte második sárga lapját is. Ekkor még hátra volt negyvenöt perc, a csehek szempontjából mégis úgy tetszett, hogy mindennek vége.

Brückner  kapitány a második félidő közepén lehozta a magányos bozótharcosként küszködő Barost, helyére középpályást küldött be, mint aki feladta a reményt. És valóban:  Inzaghi  gólja már csak a kegyelemdöfés volt, Csehország elbúcsúzott a világbajnokságtól (2-0). Olaszország ellenben nem csupán csoportgyőztes lett, de a folytatásban elkerülte Brazíliát. Ez is egyfajta siker…

OLASZORSZÁG– CSEHORSZÁG 2-0 (1-0)
E csoport, Hamburg, 50 000 néző. Jv.: Archundia (mexikói).

 Olaszország:  Buffon – Grosso, Nesta (Materazzi, 17.), Cannavaro, Zambrotta – Pirlo, Gattuso, Perrotta, Camoranesi (Barone, 75.) – Totti, Gilardino (Inzaghi, 61.).

Csehország:  Cech – Grygera, Jankulovski, Rozehnal, Kovac (Heinz, 78.) – Polak, Nedved, Poborsky (Stajner, 46.), Rosicky – Plasil, Baros (Jarolim, 64.).

Gól:  Materazzi (26.), Inzaghi (87.).

Ez lesz ma:

H csoport: Szaúd-Arábia–Spanyolország, Kaiserslautern, 16, jv.: Kodzsia (benini); Ukrajna–Tunézia, Berlin, 16, jv.: Amarilla (paraguayi).

G csoport:  Togo–Franciaország, Köln, 21, jv.: Larrionda (uruguayi); Svájc–Dél-Korea, Hannover, 21, jv.: Elizondo (argentin).}

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.