A negyvenharmadik
Az olajüzletben érdekelt család csak ezt követően költözött vállalkozásai közelébe. Bush apja az USA későbbi 41. elnöke, George Herbert Walker Bush, unokanagybátyja pedig George Herbert Walker, az Egyesült Államok budapesti nagykövete.
Apja és nagyapja nyomdokain haladva olajvállalkozóként kezdte, ám nem volt különösebben sikeres. Nagyobb ismertségre a Texas Rangers baseballcsapat résztulajdonos vezérigazgatójaként tett szert, a Republikánus Párt a család politikai kapcsolatai révén 1994-ben jelölte texasi kormányzónak. A poszton ő volt az első, akit négy évvel később újjá is választottak. 2000-ben az elnökválasztáson kevesebb szavazatot kapott, mint a demokrata párti Al Gore, de az emlékezetes floridai szavazat-újraszámolási vita és a legfelső bíróság 5:4 arányú döntése nyomán beköltözhetett a Fehér Házba. 2004-ben ismét nem ellentmondásoktól mentesen, de az összes szavazatot tekintve immár meggyőző fölénnyel választották újra.
A képernyőn legtöbbször joviális, semmiképpen sem New Havenben, a Yale Egyetemen vagy később a Harvard Business Schoolon felvett, texasi akcentussal beszélő Bush olyan ember benyomását kelti, akivel a legtöbb amerikai szívesen meginna egy sört. Gyakran viccelődik, a hozzá közel állóknak saját becenevet talál ki, feszült helyzetben azonban a rosszallását is ugyanilyen közvetlen stílusban hozza a delikvensek tudomására. Közvetlen környezetében drákói szigoráról és dühkitöréseiről is tudnának mesélni - ha kormányzata éppen nem a szigorú titoktartásról és a lojalitás mindenek elé helyezéséről lenne ismert.
Az újjászületett keresztyén Bush mélységesen hisz abban, hogy politikája jelenlegi népszerűtlensége ellenére a történelem utólag igazolni fogja döntéseit. Fiatalkori alkoholizmusát részben felesége, a volt tanítónő Laura Bush, részben a vallásos hit segítségével győzte le. Ikerlányaik, Jenna és Barbara ugyanakkor apjukat felbosszantva többször is a bulvárlapok botrányoldalaira kerültek.
Washington, 2006. június