Irán-Angola 1-1

Nem jutott a legjobb 16 közé Angola válogatottja, amely 1-1-es döntetlenre végzett a már kiesett iráni együttessel a D jelű négyesben.

Mivel a másik párban Portugália legyőzte Mexikót, az európai alakulat mindhárom meccsén diadalmaskodva, biztos csoportelsőként lépett tovább a legjobb 16 közé, ahová - veresége dacára - bejutott a négy pontot gyűjtő közép-amerikai együttes is. A jobbik kieső Angola két pontjával a harmadik lett, Irán egy ponttal és utolsó helyezettként köszönt el a vb-től.

Irán-Angola 1-1 (0-0)

Lipcse, 74 500 néző, v: Mark Shield (ausztrál)

Gól: Bahtiarizadeh (74.), illetve Flavio (60.)

sárga lap: Madancsi (37.), Tejmurjan (54.), Zandi (92.), illetve Loco(20.), Mendonca (45+1.), Ze Kalanga (67.)

Irán: Ebrahim Mirzapur - Hosszein Kaebi (Aras Borhani, 73.), Rahman Rezaei, Sohrab Bahtiarizadeh, Mohamed Noszrati (Masszud Szulejmani, 13.) - Mehdi Mahdavikia, Feridun Zandi, Merzad Madancsi, Anderanik Tejmurjan - Vahid Hasemian (Rasul Hatibi, 40.) - Ali Daei

Angola: Joao Ricardo - Loco, Jamba, Kali, Luis Manuel Delgado - Jose Ze Kalanga, Miloy, Figueiredo (Rui Marques, 72.), Mateus (Love Cabungula, 21.), Mendonca - Akwa (Flavio, 51.)

60. perc: Flavio találatával vezetést szerzett az afrikai csapat: a cserecsatár a jobb oldalon elrobogó Zé Kalanga beadását fejelte hét méterről a kapuba (0-1)

74. perc: Mahdavikia küldte be a szögletet jobbról, s a legjobb tempóban érkező Bahtiarizadeh hat méterről fejjel továbbította a labdát a kapuba (1-1)