Holland siker Szerbia és Montenegró ellen

A C jelű, "halálcsoportnak" nevezett kvartettjében a mérkőzés elején a hollandok birtokolták többet a labdát, de a szerbekpróbálkoztak többet, igaz támadásaikból hiányzott az ötlet.

Az Oranje egy gyors megugrást követően vezetést szerzett, azonban ez sem változtatta meg a játék képét: van Basten tanítványai magabiztosan tartották a labdát, riválisuk pedig görcsösen és eredménytelenül támadott.

A plávik nagy elánnal kezdték a második félidőt, de a lendület hamar alábbhagyott. Ettől kezdve a hollandok magabiztosan őrizték minimális előnyüket, a csoportban Argentína mellett ők kerültek lépéselőnybe a továbbjutásért vívott harcban.

Hollandia egygólos győzelmet aratott Szerbia és Montenegró felett a labdarúgó-világbajnokság C jelű, "halálcsoportnak" nevezett kvartettjében.

C csoport, 1. forduló: Szerbia és Montenegró-Hollandia 0-1 (0-1)

I félidő:

18. perc: van Persie ugratta ki Robbent, aki rávezette a labdát Jevricre, majd higgadtan a hálóőr mellett a kapu közepébe gurított (0-1).

II. félidő:

81. perc: van Persie jobb oldali szabadrúgását követően centikkel suhant el a labda a jobb kapufa mellett.