Argentína-Elefántcsontpart 2-1

Argentína 2-1-re legyőzte Elefántcsontpart együttesét a világbajnokság legnehezebbnek tartott, C jelű csoportjának első mérkőzésén.A hamburgi összecsapás első félidejében magabiztos, kétgólos előnyhöz jutott az argentin válogatott, amely a második félidőben egészen a hajráig remekül védekezett. Hét perccel a vége előtt azonban Didier Drogba betalált, ám a hátralévő idő már nem volt elég az egyenlítéshez az afrikai együttesnek.

Argentína-Elefántcsontpart 2-1 (2-0)

Hamburg, 50 000 néző, v.: Frank de Bleeckere (belga)

Gól: Crespo (24.), Saviola (38.), illetve Drogba (82.)

sárga lap: Saviola (41.), Heinze (49.), Gonzalez (81.) illetve Eboue (61.), Drogba (91.)

Argentína: Roberto Abbondanzieri - Nicolas Burdisso, Roberto Ayala, Gabriel Heinze, Juan Pablo Sorin - Javier Mascherano, Esteban Cambiasso, Juan Riquelme (Pablo Aimar, 93.), Maxi Rodriguez - Javier Saviola (Luis Gonzalez, 76.), Hernan Crespo (Rodrigo Palacio, 64.)

Elefántcsontpart: Jean-Jacques Tizie - Emmanuel Eboue, Kolo Toure, Abdoulaye Meite, Arthur Boka - Abdul Kader Keita (Arouna Kone, 77.), Didier Zokora, Yaya Toure, Kanga Akale (Bakary Kone, 62.) - Bonaventure Kalou (Aruna Dindane, 56.), Didier Drogba

24. perc: Riquelme bal oldali szabadrúgása után nem tudtak tisztázni az elefántcsontparti védők, a lepattanó labdát pedig a jól érkező Crespo 6 m-ről a kapuba rúgta (1-0).

38. perc: Riquelme gyönyörűen ugratta ki Saviolát, aki a 16-oson belülre érve a kifutó Tizie hóna alatt a kapuba gurított (2-0).

83. perc: Dindane szépen futott el az argentin 16-oson belül az alapvonalig, ahonnan jól gurított vissza Drogbához, aki hét méterről ballal, kapásból a hálóba lőtt (2-1).