Ismét Demján Sándor a VOSZ ügyvezető elnöke

Ismét Demján Sándort választotta ügyvezető elnöknek a Vállalkozók ésMunkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) tisztújító küldöttgyűlésepénteken Budapesten.

A szervezet soros elnöki posztját Róz József, a Gazdasági Főiskola tanszékvezetője, az ellenőrző bizottság elnöki posztját ismét Bartha Ferenc tölti be. A küldöttgyűlés határozott arról is, hogy az eddigi 3 év helyett öt évre választja meg a tisztségviselőket, ennek értelmében módosították a VOSZ alapszabályát.

A VOSZ érdekkörébe 40 ezer vállalkozás tartozik, a versenyszféra munkavállalóinak fele ezeknél a cégeknél dolgozik. Az általuk képviselt cégek hozzájárulása a nemzeti össztermékhez több mint 66 százalék  A VOSZ érdekkörébe 40 ezer vállalkozás tartozik, a versenyszféra munkavállalóinak fele ezeknél a cégeknél dolgozik. Az általuk képviselt cégek hozzájárulása a nemzeti össztermékhez több mint 66 százalék.

Lepsényi István, a korábbi soros elnök az előző három év munkáját értékelve többek között elmondta: a VOSZ kezdeményezte annak idején a Széchenyi Kártya alkalmazását, amely sikeres konstrukciónak bizonyult. A kiadott kártyák száma már több mint 55 ezer, a kihelyezett hitel meghaladja a 270 milliárd forintot.

A Széchenyi Kártya a VOSZ szerint lényegében a tisztességes hazai kis- és középvállalkozók személyi igazolványává vált. Olyan vállalkozót jelent a kártyatulajdonos, aki részt vesz a közteherviselésben, adót, járulékot fizet, valamint hitelképes, fejleszti vállalkozását. A kártya elősegíti a gazdasági integrációt, a városokban és falun egyaránt, erősíti a VOSZ tagság összetartozását.

A küldöttgyűlésen több felszólaló foglalkozott a kártyával. Fábián József Komárom-Esztergom megyei küldöttként a továbbfejlesztésére tett javaslatot. Elmondta: a kártyahasználat feltételeit még az 5 millió forintos hitelkeretre határozták meg, de ma már 25 millió forint ez a keret. Jelenleg az igénybevevőnek negyedévente kell a keret egy részét, s évente az egész összeget felmutatnia, bizonyítva a folyamatos, eredményes gazdálkodást. A küldött szerint sokkal jobban segítené a vállalkozókat, ha ezt a kötelezettséget a magasabb hitelkerettel összefüggésben félévre, illetve két évre módosítanák.

Lepsény István megfontolandónak nevezte a javaslatot. Szólt arról is, hogy a VOSZ az országgyűlési választások előtt megfogalmazta a gazdaság elvárásait a pártoknak. A VOSZ továbbra is kiáll a versenyképesség javításáért. Ez többek között a költségvetés rendbetételét, az állami intézmények hatékonyságának jelentős javítását jelenti.

A küldöttgyűlésen az alapszabály módosításával kapcsolatban vita bontakozott ki a mikrovállalkozások képviseletéről. Az egyik küldött szerint indokolatlan a mikrocégek tagdíjának emelése, valamint javasolta, hogy az elnökségbe delegálhassanak a mikrocégek egy tanácskozási joggal rendelkező képviselőt. Szerinte ez szükséges lenne ahhoz, hogy az elnökség naprakész információkat kapjon e cégek gondjairól.

Demján Sándor ezzel nem értett egyet. Hangsúlyozta: a VOSZ szolgáltatásokat nyújt, s ezért minden tagnak tagdíjat kell fizetni. Így számonkérhető a szolgáltatások hatékonysága is. Ugyanakkor van lehetőség méltányosságra, azok számára, akiknek valóban gond a tagdíj kifizetése. De ezt nem általános kell eldönteni, hanem az adott megyében.

Demján Sándor rámutatott: régen rossz ha megyei elnökök nem képviselik a helyi mikrovállalkozásokat az elnökségben. Egy külön képviselőt, egy "dísz" mikrovállalkozót delegálni erre a célra az elnökségbe felesleges - húzta alá a soros elnök. Elmondta: a VOSZ eddig is kiállt a mikrovállalkozásokért, sokkal jobban mint a nagyobb cégekért. A jövőben is ezt folytatják. Határozottan fellépnek például az eva adókulcsának emelése ellen - jegyezte meg Demján Sándor

(MTI)

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.