Tülekedés a polgármesteri székekért
A szabad demokraták legalább tíz ilyen kerületi vezetőt szeretnének, s közülük ötöt ők állítanának. Elképzelésüket számos szocialista mindössze vágyálomnak minősíti, de egyesek úgy vélekednek: ha az MSZP egy "szupererős főpolgármester-helyettessel" gyakorlatilag átveheti a Városházát, áll az alku.
A különböző posztok körül az MSZP-ben is küzdelem zajlik: a fővárosban két hangadó szocialista csoport birkózik. Az egyik formáció vezéralakjai: Hagyó Miklós XII. kerületi elnök, Horváth Csaba II. kerületi polgármester, budapesti alelnök, Steiner Pál, az MSZP országos elnökségének tagja, az V. kerület vezetője, valamint Burány Sándor XIX. kerületi elnök.
A másik társulást Hunvald György VII. kerületi elnök és polgármester, Bakonyi Tibor főpolgármester-helyettes, Somlyódy Csaba fővárosi közgyűlési tag, Gy. Németh Erzsébet, a fővárosi közgyűlés szocialista frakcióvezetője, valamint Danielisz Béla frakcióvezető-helyettes neve fémjelzi.
A fővárosban a harmadik erőközpont Molnár Gyula budapesti elnök köré tömörül, róla azonban elég nehéz egyértelműen megmondani, merre is húz. Ezt az MSZP-sek sem igazán tudják megállapítani. Példaként említik, hogy a választások előtt a Hagyó-Steiner-Burány-Horváth-féle csapat megegyezett Molnárral, hogy személyi kérdésekről április végéig szó sem esik. Az első forduló előtt azonban az önkormányzati választásokkal kapcsolatos névsorokat kezdtek körözni, s a Hunvald-féle társulás azt is felvetette: a budapesti párttanács dolgozza ki a jelöltállítás elveit. A szándék azonban a kerületek többségének ellenállásán elbukott. Egyesek szerint a személyi ügyek előtérbe kerülése Molnár hallgatólagos beleegyezésével történt.
A Népszabadság úgy értesült: Gy. Németh Erzsébet és Bakonyi Tibor is főpolgármester-helyettesi posztra aspirál, Hunvald György pedig fővárosi frakcióvezető szeretne lenni.