Közmunkával és pályázati pénzekkel a parlagfű ellen
Bálint Attila ezzel a bejelentéssel személyesen válaszolt Gyenesei Istvánnak, a megyei közgyűlés elnökének a Közmunkatanácshoz írt levelére, amelyben a parlagfű irtásához központi források bevonását kérte.
Tájékoztatása szerint a pályázati értesítőt, illetve meghívást napokon belül megkapják az önkormányzatok, a pályázóknak a pénz június végétől rendelkezésre áll a munkabérek kifizetésére.
A tárca illetékese közölte: a 250 millió forint pályázati támogatás száz közmunkás három hónapig tartó foglalkoztatására ad lehetőséget az adott megyei jogú városban, illetve környékén.
Gyenesei István rámutatott: Somogy a második legfertőzöttebb megye az országban, s miután értesült a Közmunkatanács által felkínált új lehetőségről, Kaposvár polgármesterével konzultálva kezdeményezte, hogy az egyik meghívott önkormányzat a somogyi megyeszékhely legyen. Ezt, tekintettel a veszélyeztetettségre, el is fogadták - tette hozzá.
A pályázati feltételek egyikére, azaz a civil szervezetekkel való összefogásra utalva a közgyűlés elnöke emlékeztetett arra, hogy a parlagfű ellen a megyében már évek óta együttesen lépnek fel az ÁNTSZ-szel, s több civil szervezettel, köztük a Somogyért Egyesülettel.
Kaposvár önkormányzatának sajtóreferense az MTI megkeresésére elmondta: az önkormányzat 40 millió forintot már elkülönített a parlagfű irtására. Négy vállalkozóval kötöttek szerződést a kaszálási munkákra - tette hozzá Polgárdi Erika.
Elmondta: a fertőzött területeket egy ingyenesen hívható számon lehet bejelenteni. Ezt követően az önkormányzat 72 órán belül lekaszáltatja a területet.
Somogyban 1,8 millió négyzetméter belterület fertőzött parlagfűvel, több mint 10 ezer allergiás él a megyében.
(MTI)