Az Európai Társadalmi Fórum szervezői elégedettek
A társadalmi fórumok nem döntéshozó szervezetek, hanem arra szolgálnak, hogy a neoliberalizmusra épülő globális piacgazdasággal szemben alternatívát kereső civil hálózatok eszmét cseréljenek.
A szemináriumokba és műhelyvitákba több mint 35 ezren kapcsolódtak be, a május 6-i tüntetésen pedig százezren vettek részt, állítja a szervezet. A fórumon minden eddiginél többen, több mint kétezren vettek részt Kelet-Európából és Törökországból, tehát már nem csak Nyugat-Európa civiljei kapcsolódtak be a munkába.
Az Európai Társadalmi Fórum történetében először vettek részt szakszervezetek is a szervező bizottság tagjaiként. A művészet és a kultúra központi helyet kapott a Fórumon: több mint 120 kulturális rendezvényt tartottak több száz művész részvételével.
A Görög Társadalmi Fórum sok száz önkéntese dolgozott az európai találkozón.
Azok a csoportok, amelyek védőpajzsként akarták felhasználni a békés tüntetőket maguk között és a rendőrök között, tetteikkel bizonyították, hogy ellenségüknek tartják a fórumot és a vele tartó embereket – hangoztatja a fórum, amely elutasítja az erőszak minden formáját, beleértve a gyújtogatást és kődobálást, ami a szombati demonstráción történt.
A szombati felvonuláson tanúsított magatartásuk példa arra, hogy milyen szélsőséges, önkényuralmi politikai célokat követnek – hívja fel a figyelmet a Görög Társadalmi Fórum sajtóirodája.
A rendezvényről készített blogunk itt olvasható.