Flottafelvonulás a Potomacon
Azt kívánom Charlesnak, hogy legalább egyszer az életben valaki menjen oda hozzá, és kérdezze meg tőle, nem rokona-e véletlenül Simonyi Andrásnak - panaszkodott a nagykövet, akinek az Amerikában töltött évek során számtalanszor kellett elmagyaráznia, hogy nem áll családi kapcsolatban a Microsoft világhírű szoftverfejlesztőjével. Simonyi András a Magyar-Amerikai Koalíció (HAC) washingtoni díszvacsoráján beszélt, ahol a Potomac folyó partján lévő Kennedy Centerben a névrokon tiszteletére valóságos flottafelvonulást tartott az amerikai magyarság. (Vakítóan hófehér egyenruhájában megjelent Edmund Giambiastiani tengernagy, a vezérkari főnökök egyesített bizottságának elnökhelyettese is, aki a közelmúltban magas magyar kitüntetést vehetett át.)
A társasági eseményen beszédet mondott John Glenn, az első amerikai űrhajós, aki 1998-ban, 77 esztendősen még egy látogatást tett a világűrben. Az ohiói szenátor meleg szavakkal emlékezett meg az államában élő amerikai magyarokról, és megköszönte Charles Simonyinak, hogy az általa elérteket másokkal is megosztja. Arra kérte a milliárdost, hogy ez legyen így a jövő év végére, 2008 elejére tervezett űrutazása után is. Simonyinak hálás köszönetet mondott a Seattle érdekében tett sok millió dolláros felajánlásaiért Washington állam egyik szenátora, Maria Cantwell. Méltatta Simonyit Tom Lantos képviselő, Habsburg György nagykövet, a Magyar Vöröskereszt elnöke és Farkas Bertalan, az első - és egyelőre egyetlen - magyar űrhajós, akinek családja részben Amerikában él. Lauer Edit, a HAC díszelnöke felolvasta Mádl Ferenc volt államfő személyes hangú üdvözlőlevelét.
A mágnás - aki jelentős adományokkal támogatja a HAC tevékenységét, közte a magyar egyetemisták amerikai tanulmányait támogató ösztöndíjat - élettörténetét felelevenítve szólt arról a hat évről, amíg az amerikai munkavállalási engedélyre, majd a nyolc évről, amíg az állampolgárságra várt. Mint mondta, magyar gyökereit sosem feledve hálás az Amerika által nyújtott lehetőségekért.