Egyeztetés az alakuló ülésről: még csak részegyetértés
Az államfő képviseletében Tari Sándor, a Köztársasági Elnöki Hivatal vezetője vesz részt a megbeszélésen. Az MSZP-t Szili Katalin házelnök, Mandur László, az Országgyűlés alelnöke, Lendvai Ildikó frakcióvezető, Katona Béla és Göndör István frakcióvezető-helyettes képviseli. Az SZDSZ képviseletében Eörsi Mátyás ügyvivő vesz részt az egyeztetésen, a Fideszt Deutsch-Für Tamás kommunikációs vezető és Rogán Antal frakcióvezető-helyettes, a KDNP-t Semjén Zsolt pártelnök, Latorcai János és Rubovszky György országgyűlési képviselő, az MDF-et Dávid Ibolya elnök, Hock Zoltán elnökhelyettes és Herényi Károly frakcióvezető képviselte.
Utóbb valamennyi delegáció úgy nyilatkozott, hogy a legtöbb kérdésben - például a bizottságok számának csökkentésében - egyetértenek, de az alelnökök számáról és a parlamenti ülésrendről még nem sikerült megállapodniuk.
Lendvai Ildikó (MSZP): "Megállapodtunk az alakuló ülés napirendjéről és technikai részleteiről."
Deutsch-Für Tamás (Fidesz): "Az országgyűlési bizottsági struktúráról később tárgyalunk, figyelembe véve a bizottságok számának csökkentését."
Dávid Ibolya (MDF): "Takarékossági javaslatokat terjesztettem elő a megbeszélésen, amelyek szerint csökkentenék a bizottságok és a bizottsági tagok számát, és szabályoznánk, hogy egy képviselő csak egy bizottság munkájában vegyen részt."
Eörsi Mátyás (SZDSZ): "Mi kisebb, a kormánystruktúrát leképező bizottsági szerkezetet szeretnénk, kevesebb képviselői létszámmal. A Fidesz szeretné az MDF-et kinyomni, vannak olyan elképzelések a Fidesz részéről, amelyek inkább egy politikai leszámoláshoz hasonlítanak az MDF ellen."
Rubovszky György (KDNP): "Szerintünk három alelnökre lenne szükség, továbbá ragaszkodunk a magyar parlament hagyományainak megfelelő ülésrendhez, s ennek értelmében az ülésterem Duna felőli oldalán az ellenzék foglalna helyet."