Hazaérkeztek a kiszabadult német túszok Irakból
A túszejtők több videóüzenetben is azzal fenyegetőztek, hogy kivégzik foglyaikat, ha Németország nem szakítja meg kapcsolatait a jelenlegi iraki rendszerrel. A politikai követelés ellenére Németországban erősen tartja magát az a nézet, hogy Bräunlich és Nitzschke "az iraki túszipar áldozatai", közönséges bűnözők karmai közé kerültek.
Bräunlich és Nitzschke kedden szabadult, de a német külügyminisztérium nem beszél a szabadulás részleteiről, mondván: nem akarnak bepillantást engedni a válságstáb munkamódszerébe, ami esetleg megkönnyítené esetleges jövendő túszejtők dolgát. Szintén titok tárgya, hogy fizettek-e a két mérnök szabadulásáért, nem akarnak olyan benyomást kelteni, hogy németeket rabolni jó üzlet.
A hetvenes évek elejéig még megerősítették a váltságdíjról szóló híreket, ennek a gyakorlatnak 1977-ben vetettek véget. Sajtóbeszámolók szerint azonban például az ugyancsak Irakban elrabolt Susanne Osthoff német származású régésznő decemberi kiszabadulásáért is pénz ütötte valakik markát. A váltságdíjként átadott pénzkötegekből állítólag a kiszabadult Osthoff ruhájában is találtak néhányat.
(MTI)