Aranyifjú

Aranyérmes lett a tizennyolc esztendős Lőrincz Tamás (66 kg) a moszkvai Európa-bajnokság kötöttfogású küzdelmeiben. Az öt éve versenyző Lőrincz a szlovákiai Nagy és az olasz Corriga ellen magabiztosan győzött, majd a negyeddöntőben a korábbi világ- és Európa-bajnok, az athéni olimpián második török Eroglut gyűrte le, utóbbit három menetben.

A ceglédi birkózó a fináléba jutásért a lengyel Charzewskinél bizonyult jobbnak, a döntőben pedig a hazai közönség előtt szereplő Kovalenkót múlta felül, Erogluhoz hasonlóan három menetben. "A legmerészebb álmomban sem gondoltam volna, hogy első felnőtt világversenyemen aranyérmes leszek. Kovalenkóval szemben tizenöt másodperccel a vége előtt sikerült végrehajtanom a mindent eldöntő akciót" - nyilatkozta Lőrincz.

Oláh Tibor (55), Bárdosi Sándor (84) és Branda Gyula (120) helyezetlenül zárt. (MTI)