Lőrincz Tamás a birkózás Európa-bajnoka

Lőrincz Tamás aranyérmes lett a kötöttfogásúak 66 kg-os súlycsoportjában a moszkvai birkózó Európa-bajnokságon, miután a fináléban három menetben legyőzte a hazai közönség biztatását élvező Szergej Kovalenkót.

A 18 éves magyar versenyző nem ijedt meg ellenfelétől, ugyanis az első két percben 2-1-re győzött. A második periódusban viszont már esélyesebb ellenfele akarata érvényesült (0-2), így következhetett a mindent eldöntő harmadik szakasz. A sportággal az öt éve indított Mr. Tus iskolában megismerkedő Lőrincz megragadta pályafutása első nagy lehetőségét, ugyanis pontot sem engedélyezett riválisának, ő viszont négyet is szerzett, így élete első felnőtt világversenyén rögtön a dobogó legfelső fokára állhatott.