Üzenetrögzítős Néppárt

Az elnök úr még nem adott választ, a főtitkár úr pedig nincs Brüsszelben. Ma már ne is számítson tőlünk semmire - ismerte el tegnap kora estére Javier Jiménez, az Európai Néppárt (EPP) sajtófelelőse. Ekkor már negyedszer beszéltünk aznap, s mindig ugyanazt kérdeztem: hogyan értékeli a Fideszt és az MDF-et is a soraiban tudó konzervatív pártcsalád a magyarországi választási eredményt, miben látja annak okát? Van-e tartalmi összefüggés az olaszországi fejleményekkel?

Készíthetnék-e erről telefoninterjút Wilfried Martens EPP-elnökkel vagy Antonio López-Isturiz főtitkárral - akadályoztatásuk esetén pedig bármely más EPP-hivatalossággal?

A Néppárt honlapját hétfőn nem frissítették semmivel, s a hallgatást választotta két, általunk külön megkeresett EPP-alelnök (a szlovén Alojz Peterle és az ír Enda Kenny) is; nekik közeli munkatársaik hiába adták át üzenetünket. Visszahívást ígértek, ez nem történt meg. Három további alelnököt, a finn Jyrki Katainent, a lengyel Jacek Saryusz-Wolskit, valamint az olasz Antonio Tajanit elfoglaltságukra hivatkozva helyből kimentették kollégáik.

A legkülönösebb megoldást a holland alelnök, Camiel Eurlings választotta. Sajtótitkára azzal hívott vissza, hogy az alelnök úr három állítást kíván tenni. 1. Sajnálatos, hogy magyarországi testvérpártjaik alulmaradtak. 2. Reméli, hogy a szocialistáknak lesz bátorságuk a reformokhoz, amelyekre Magyarországnak szüksége van. 3. A választás egyetlen pozitív mellékhatása Európa számára, hogy Orbán Viktornak lesz rá ideje, hogy továbbra is az EPP alelnökeként tevékenykedjen.

De miben látják a vereség okát? - kérdeztem. - Erről az alelnök úr nem mondott semmit - hangzott a válasz.

Top cikkek
1
Érdemes elolvasni
NOL Piactér

Tisztelt Olvasó!

A nol.hu a továbbiakban archívumként működik, a tartalma nem frissül, és az egyes írások nem kommentelhetőek.

Mediaworks Hungary Zrt.