Az MDF elnöke és az ország jövője
A kérdés most az: van-e elegendő előrelátása és bátorsága ahhoz, hogy minden szavazót arra biztasson, hogy amennyiben az MDF-es jelölt visszalépett a második fordulóból, voksát akkor se a vezérét vesztett Fidesz jelöltjére adja le. Ez jó esetben lehetővé tenné, hogy az MDF konstruktív közreműködésével meg lehessen szavazni azokat a kétharmados törvényeket, amelyek segítségével végre lehetne hajtani azokat a reformokat, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy hazánk gyorsabban érhesse el a nyugat-európai országok életszínvonalát. A jelenlegi, viszonylag csekély balliberális törvényhozói többség ehhez nem elegendő, az pedig ez után sem várható el a Fidesztől, hogy olyan lépéseket támogasson - akár az ország érdekében is -, amelyek a Gyurcsány-kormány népszerűségét növelnék.
Az a példátlan "pálfordulás", amit Orbán Viktor a hatalom megszerzéséért tett, pillanatok alatt feladva választási programját, és miniszterelnöki ambícióit, sokak számára hiteltelenné tette a "polgári" párt elnökét, és tovább mélyíti a jövőbeli pozitív ellenzéki szerepének valószínűsége iránti kételyeket.
Bár Dávid Ibolya kizárta a lehetőségét annak, hogy koalícióra lépjen a szocialistákkal, azt hangsúlyosan megígérte, hogy minden kormányzati törekvést támogat, ami az ország érdekeit szolgálja. Elérkezett az ideje, hogy a fentiek értelmében szavát állja! Ezzel nem csak az ország érdekeit, hanem az egyetlen igazi konzervatív párt, az MDF megerősödését is szolgálná!